Важливо :: Гроші :: 25 липня 2022 15:11 , Краматорск Пост
stella-nkmz-02

"Таку аферу могла запропронувати тільки людина, зацікавлена у знищенні НКМЗ". Керівники заводу звернулись до Президента

Георгій Скудар та керівництво НКМЗ просять Зеленського припинити дію поставнови про примусове відчуження майна заводу

Про це йдеться в відкритому листі, який сьогодні був опублікований на сторінці підприємства в мережі Фейсбук з проханням до всіх поширювати та ділитись посиланями на нього. Наводимо його текст повністю.

"Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Новокраматорський машинобудівний завод вже багато років є лідером виробництва машинобудівної техніки України. Наше обладнання працює майже у вісімдесяти країнах світу, у тому числі Німеччині, Франції, Японії, Китаї, Новоії Зеландії та інші. За останні двадцять років інвестиції у переобладнування підприємства склали понад 500 мільйонів доларів США. В Україні створено індустріальний збалансований комплекс, який має унікальні можливості в галузі машинобудування.

Замкнений цикл виробництва високотехнологічного обладнання - від інжинірингу до шеф-монтажу та обслуговування виробленого обладнання на майданчиках замовника це справа багатотисячного колективу підприємства, який  налічує 7600 чоловік, кожен з яких і сьогодні отримує заробітну плату. 

19.07.2022 р., без обговорення з колективом заводу, протягом однієї доби у Верховній Раді України було розглянуто та прийнято Постанову №7566 про відчуження майна ПрАТ «НКМЗ». Про Постанову ми дізналися зі ЗМІ, які так само написали, що верстати і обладнання підуть не на державне підприємство, а на приватне, і в чиїх інтересах руйнуватиметься флагман машинобудування України. Більше того, стало відомо від компетентного джерела, що на виробництво вказаної в постанові військової техніки, верстатне обладнання вже закуплене та надійде в Україну за 9 місяців, а , власне демонтаж, розбирання, пакування, транспортування з НКМЗ на нове місце, будівельні роботи, монтаж, налагодження та здача в експлуатацію одночасно 25-30 верстатів займе так само не менше 9 місяців.

За цей час, з Європи надійдуть нові верстати і треба буде знімати з фундаменту старі і ставити нові. 

А що буде з ПрАТ «НКМЗ»?

З втратою безперервного циклу виробництва підприємство буде не здатним робити обладнання. Без ворожих ракет та снарядів будуть позбавлені роботи тисячі людей. Обманом та дезінформацію таку аферу могла запропонувати тільки людина, зацікавлена у знищенні НКМЗ і той, що прагне збагачення за рахунок бюджету держави.

Шановний Володимиру Олександровичу!

Колектив підприємства готовий до конструктивної співпраці.
Переконливо просимо призупинити виконання Постанови №7566 від 19.07.2022 р. та доручити компетентним органам спільно з керівництвом ПрАТ «НКМЗ» знайти розумне та ефективне рішення щодо організації виробництва військової техніки.

Ми готові створити промислову філію НКМЗ з застосуванням нашого обладнання за участю висококваліфікованих робітників, інженерів та управлінців, які мають досвід у виготовленні військової техніки.

З глибокою повагою та надією Президент ПрАТ «НКМЗ» Г. Скудар,
Генеральний директор ПрАТ НКМЗ І. Протиняк, Голова профкому ПрАТ «НКМЗ»  П. Куліш"

Нагадаємо, що що 18 липня Верховна Рада України 316 голосами ухвалила постанову № 7566, в якій рекомендує «вжити заходів правового режиму військового стану щодо примусового відчуження майна ПрАТ Новокраматорський машинобудівний завод».

Коментуючи ситуацію виданню "НВ Бізнес", Георгій Скудар наступного дня заявив, що рішення передати майно заводу в державну власність стало несподіванкою для нього. А журналісти української версії видання "Форбс" припустили, посилаючись на одного з депутатів та ще одну анонімну особу, що прийняття поставнови, зокрема, лобіював народний депутат Максим Єфімов.  

Інші статті на цю тему

NKMZcover

Потужності заводу були законсервовані з початку повномасштабного вторгнення

aleksandr-kovalev-maksim-efimov

Як змінилась фінансово-промислова група колишнього нардепа, які компанії до неї входять та що приносить найбільші прибутки

vitryak (1)

Вітряний комплекс частково межуватиме з природно-заповідним фондом, що, на думку експертів, створить загрозу для його існування