Важливо :: Життя громади :: 12 березня 2021 17:44 , Олена Круглова
porushennya-parkuvannya-u-kramatorsku

Танки бруду не бояться або допоможіть собі самі

Як бачать вирішення проблеми паркування та грязюки у дворах багатоповерхівок влада, поліція та громадськість

Хаотичне паркування автівок у дворах багатоповерхових будинків викликає бурхливе обурення краматорців через багнюку, якої стало повно ледь не в кожному дворі. Соцмережами вже давно поширюються красномовні фото та відео, та не менш красномовні коментарі та дискусії.

Може самі автовласники і не проти паркувати свій транспорт в більш цивілізованих та комфортних умовах, але цими умовами більшість прилеглих до багатоповерхівок територій не облаштовані.

Сліди перебування автівки на газоні

Місце паркування автомобілей біля дитячого майданчика

Цього тижня на апаратній нараді у виконкомі тимчасово виконуючий обов'язки. командира батальона патрульної поліції в Краматорську та Слов’янську Єгор Голубов пояснив, що, за Законом, паркуватися на газонах не можна і за це передбачено штраф.

Поліція: паркуйтесь так, щоб не заважати руху або викликайте патруль

Але, як виявилось, у поліціянтів зараз немає чіткої схеми розташування цих газонів.

Більше того, вимагати від власників автівок виконання правил паркування можна лише у випадках, коли прибудинкова територія облаштована місцем для паркування.

Єгор Голубов пояснив: “Якщо спеціальні місця для паркування у дворах відсутні, транспортні засоби у дворах дозволено ставити будь-яким чином, якщо це не створює перешкод для пішоходів та спецтранспорту.”

І у таких випадках порушникові загрожує лише зауваження, адже законодавство не передбачає накладання штрафів.

Наразі питання розташування в місті газонів мають проаналізувати у виконкомі. А поки що поліціянти, з свого боку, радять облаштовувати дворові парковки, створити штучні перешкоди для руху транспорту у зоні зелених насаджень: змонтувати стовпчики, напівсфери та відновити бордюри.

Щодо конкретних випадків ймовірних порушень правил паркування головний патрульний пропонує мешканцям звертатися до поліції. Патруль має на місці розібратися, чи є в конкретному випадку порушення. “Якщо порушення є, будемо діяти у встановленому законом порядку. Якщо порушення нема, буде роз’ясно, буде надана інформаційна допомога”, - зазначив Єгор Голубов.

Влада: розробляйте плани парковок самостійно

Заступник міського голови Андрій Безсонний, який відповідає за сферу ЖКГ, пояснив журналісту “Пост”, що облаштування паркувальних місць мешканці багатоповерхівок можуть вирішити виключно самостійно. Для узгодження її місцерозташування потрібно звертатися до відділу житлового господарства міськради із заявою за підписом мешканців або частини мешканців будинку, та попередньо розробленим планом-візуалізцією майбутньої парковки: “Будинки багатоповерхової зони є власністю мешканців. Узгодженням таких планів ми можемо підказати у правовій частині, як зробити це вірно, та допомогти оформити.”

Громадськість: допомагати активним будинкам на умовх співфінансування

Судя з реакції у соціальних мережах, громадськість, принаймні її частина, не проти брати у свої руки ініціативу з вирішення цієї проблеми, але за умови активної допомоги з боку влади, принаймні - фінансової.

"Коли ми говорим про парковку, або газон багатоквартирного дому, то ми маємо на увазі двір в додачу з комунікаціями, інтересами сусідів, майновим правом і т.д. Двір багагатоповерховоого будинку - не турбота міста, - пише у мережі Facebook мешканець міста та активіст велоруху Sergey Pirozhenko.- Двір це зона відповідальності мешканців. Тобто самі мешканці повині розробляти проект свого двора та формувати принципи фінансування капітальних робіт. Так апарат виконкому  може софінансувати щось за рахунок грантів, субвенцій, цільових програм від міністерств у Київі і т.д,  але саме мешканці відповідають за свій двір та його розвиток. Вони як власники дворової території  зацікавлені робити реконструкцію добре.

Тобто ініціатива та завдання на проект реконструкції двора має йти від самих мешканців. Це також не мусить залежити від форми господарюванням будинком ОСББ, Кооператив чи УК... 

... Зараз Олександр Гончаренко з командою міськвиконкому розробляє план обустрію придомових територій Краматорська. По плану кожен двір це - 5 млн. грн на реконструкцію.
Так, за 5 років планується витратити 250 млн.грн. Тобто 50 дворів  - це, наприклад, один мікрорайон, такий як Даманський. Та якщо будинок не може скинутися хоч на 5%  від суми реконструкції та самостійно з УК розробити проект до ПКД, то цей двір не їх, а віддавати гроші таким незамотивованим у благоустрії людям власного двора не потрібно".

Існують деякі нюанси і у цієї ідеї. Про них пише інший активіст, колишній член виконкому Юрій Трембач.

"... Щоби дати можливість жителям самим визначатися з наповнення прибудинкової території, вона повинна існувати як земельна ділянка. І має існувати ОСББ, яке цю ділянку візьме в користування, і в рамках статуту якого жителі зможуть законно і легітимно вирішити - яким повинен бути двір. Тому що завжди будуть різні думки і суперечки. Якщо робити це на муніципальної по статусі землі і силами профільного відділу - кого з жителів слухати будемо? Сансанича, який хоче парковку, пацанів з 3-го під'їзду, які хочуть альтанку або бабу Машу з першого поверху, якій альтанка з пацанами перед вікном нк потрібна?"

Але це вже нюанси, хоч і важливі. В цілому ж, схоже, вибір у громади очевидний: або продовжувати місити багнюку та писати пости про це у Фейсбуці, або брати ініціативу в свої руки. 

Інші статті на цю тему

peshehody
avtofiksator-porushen-pdr

Один з них розташований на виїзді зі Слов'янська в бік Краматорська

novi-dorozhni-znaki

Вводяться нові дорожні знаки, дорожня розмітка та зміни щодо правил руху велосипедистів, пішоходів і людей з порушенням зору

коментарі