Важливо :: Гроші :: 29 вересня 2023 17:25 , Олена Круглова
bobcat-b780 (1)

Тендер “під конкретного постачальника”: як пояснює “ДРУАС” закупку екскаватора за майже 5 млн грн

Користувачі ProZorro звинуватили “ДРУАС” в “дискримінаційній вимозі” до учасників конкурсу

КП “ДРУАС” за 4 898 053 грн планує купити екскаватор-навантажувач BOBCAT B780.

Відповідне оголошення було опубліковане 25 вересня на платформі ProZorro.

Того ж дня в коментарях до оголошення “ДРУАС” звинуватили в проведенні тендера “під конкретного постачальника”.

Серед іншого, мова йшла про певну вимогу щодо місця розташування сервісного центру з обслуговування екскаваторів. У тендерній документації ця вимога прописана так: “Учасник надає інформаційний лист, в якому вказує адреси сервісних центрів в радіусі 300 км, де буде здійснюватися гарантійне та післягарантійне обслуговування та надати сканкопію оригіналу договору з таким сервісним центром”.

В коментарях називають цю вимогу дискримінаційною та навіть вказують конкретне підприємство, під яке був оголошений цей тендер.

“Дискримінаційна вимога - в радіусі 300 км. А хто відповідає даній вимозі? Вірно, постачальник Екскаватора навантажувача BOBCAT B780, який знаходиться в смт Слобожанське, Дніпропетровська область!!!”, - йдеться в коментарі.

В історії змін тендерної документації видно, що 28 вересня, тобто після появи коментарів, до тендерної документації зміни все ж таки були внесені. Але вимога до радіуса знаходження сервісного центру в ній залишилася.

Ми звернулися до уповноваженої особи з закупівель КП “ДРУАС” Євгена Вознюка з питанням, чому не змінили саме цю вимогу.

“Висловлена вимога у 300 км виходить з того, що є два найближчих міста до нас, які мають авторизовані сервісні центри та дилерів, - це Харків і Дніпро. Бо, наприклад, ганяти техніку на ремонт у Львів ми не будемо”, - пояснив Євген Вознюк.

Адже це впливає на швидкість і вартість ремонту. А у підсумку загрожує простоями в роботі, які, за його словами, комунальне підприємство не може собі дозволити.

Крім того, він розповів, що підприємство, яке залишило незадоволені коментарі, доволі часто залишає подібні питання під багатьма оголошеннями, в яких йдеться про закупівлю екскаваторів.

“Так, щоб ви розуміли, вони задають купу питань майже кожному, хто закуповує екскаватори. Їх постійно щось не влаштовує. Жодної участі в цих тендерах вони не беруть, тільки ставлять питання. Я не можу зрозуміти, яка мета таких їхніх дій.

Я знаю, що це за постачальник. Вони торгують китайською технікою. Такий товар стовідсотково дешевий. Але його якість відповідна. Обслуговування та ремонт такої техніки буде складно здійснити”, - додав Євген Вознюк.

Він також розповів, що серед закупників ProZorro найбільш визнаними виробниками за якістю своєї техніки та надання сервісних послуг є JCB, BOBCAT та декілька інших.

“На кожен тендер, який йде під такі великі суми, ми беремо комерційні пропозиції різних постачальників, як мінімум, три. На цей тендер в мене є комерційні пропозиції від JCB, Liebherr і BOBCAT. Так от BOBCAT на 700 тисяч дешевше, ніж JCB, при схожих характеристиках”, - пояснив у підсумку Євген Вознюк причину закупівлі саме цієї моделі екскаватора.

Інші статті на цю тему

magistralna street

Минулого року з ним уклали договір майже на 20 млн на ремонт першої частини цього ж шляхопроводу

remont-dorig-ta-vantazhivki

Огляд найдорожчих місцевих тендерів

zakupivli-kramatorska
коментарі