Корисно :: Пояснюємо :: 13 жовтня 2023 13:41 , Краматорск Пост
refuges

Тестують біозброю в Україні: російські пропагандисти поширюють фейк про біженців

Мільйони українців покинули рідні домівки через російську агресію. За даними Міжнародної організації з міграції, найбільше людей виїхали зі східних регіонів — майже 2 мільйони

Не раз пропагандисти рф поширювали фейки про внутрішніх переселенців та біженців. Нещодавно ж поширили дезінформацію, нібито українці інфікували жителів Європи якоюсь хворобою. І це, мовляв, свідчить про тестування біологічної зброї в Україні. Черговий фейк розвінчали аналітики VoxCheck. 

Користувачі поширюють фейк про біженців та військових з України, яких нібито відправили лікуватися за кордон. Вони, за вигадками пропагандистів, заразилися інфекціями в українських лікарнях, а потім поширювали захворювання в країнах ЄС. 

Інфекції, як пишуть автори, стійкі до більшості антибіотиків — це свідчить, що в Україні тестують американську біозброю. Звичайно ж, усе це — чергова порція російської пропаганди. 

test Скріншот допису

 

Біологічна зброя в Україні: розвінчання фейку рф

У дописах пропагандисти посилаються на статтю Financial Times «Українські інфекції свідчать про зростання загрози антибіотикорезистентності». У ній йшлося про те, що вторгнення росії в Україну ще у 2014 році сприяло збільшенню кількості стійких до ліків інфекцій у Західній Європі. 

Як вказують журналісти, це могло статися через токсичність важких металів у кулях, від яких люди зазнавали поранень. Ситуація ускладнювалася й тим, що медзаклади в регіонах бойових дій часто були пошкоджені, тестів для визначення правильного антибіотика могло не бути, а місцеві жителі, які були змушені виїжджати з регіону, могли стати переносниками хвороб. 

Що таке резистентність та чи пов’язана вона з біологічною зброєю?

Резистентність — це стійкість бактерій до антибактеріальних препаратів, пояснюють аналітики VoxCheck, які разом з проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» розвінчують російську пропаганду про медицину. Вона виникає через неправильне використання антибіотиків, недотримання режиму їх приймання.

У статті додали, що після початку повномасштабного вторгнення через українських військових та цивільних, які приїжджали до країн ЄС, спостерігалось зростання кількості антибіотикорезистентних інфекцій.

«Деякі з цих інфекцій, схоже, були отримані під час перебування в перевантажених лікарнях України; інші передані нещодавно в країнах, які приймають сотні тисяч біженців», — пояснили журналісти.

Тобто інфікування відбувалося після 24 лютого 2022 року та було спричинене перезавантаженістю системи охорони здоров`я в окремих регіонах. Ніякого впливу вигаданих біолабораторій, як пишуть пропагандисти, тут немає.

Резистентність до антибіотиків існує не лише в Україні. За даними видання, навіть країни, які витрачають багато коштів на фінансування системи охорони здоров`я, не можуть впоратись зі стійкістю до ліків у пацієнтів. 

У Міністерстві охорони здоров`я України повідомляли, що кожен другий пацієнт, який приймає антибіотик, не потребує такого лікування. Боротьба з антибіотикорезистентністю триває не один рік.

test Джерела: Міністерство охорони здоров'я України, ВООЗ

«Мета пропагандистів — дискредитувати Україну, аби сусідні держави, Європа, США, не допомагали українцям. Часто мішенню росіян стають біженці, досить вразлива категорія населення. Наприклад, пропагандисти писали, що в Європі через вимушених переселенців з України зросла кількість ВІЛ-інфікованих. Пропагандисти використовують будь-який привід, аби очорнити українців та посіяти серед людей паніку», — говорить керівниця VoxCheck Світлана Сліпченко.

Інші статті на цю тему

olena-kruglova-povernnya-z-polshchi (1)

Історія мого повернення з-за кордону

feyki-usaid (6)

Аналіз та спростовання наративів щодо системи охорони здоров’я, які поширює російська пропаганда

dity

Пропагандисти рф продовжують вигадувати фейки, аби приховати власні злочини.

коментарі