Цікаво :: Review :: 22 червня 2021 19:22 , Олексій Ладика
The Most Fest

The Most Fest: як занедбану промзону перетворити на центр культури і молодіжної тусовки

Фестиваль у Костянтинівці зібрав близько 1,5 тисячі відвідувачів, які приїхали навіть із столиці

На напів зруйнованій будівлі напис "Наша цель - коммунизм". Це колишня контора державного підприємства "Автоскло" у Костянтинівці, яке давно не працює, а його територія перетворилася на занедбані промислові руїни. 

Поруч із цією будівлею під навісом троє молодих людей лежать у чорних гамаках, а за кількадесят метрів від них йде лекція про ревіталізацію промзони - архітекторка Оксана Цимбалюк розповідає, як у Києві на місці заводів виникли парки Unit.City та Парк Рошен.

testtesttest

Ревіталізація - це процес, внаслідок якого будівлі знову повертають своє втрачене значення або набувають нового. Це те, що намагаються зробити організатори фестивалю The Most Fest. 

"Місцева влада пропонувала нам інші локації - у більш парковій зоні. Ми відмовились, бо для нас це принципова позиція. Ми хочемо переосмислити територію промзони і розвивати її - саме тому сюди приводимо аудиторію", - каже Наталка Сосницька, одна з організаторок фестивалю та координаторка вільного простору "Druzi".

test Наталка Сосницька

The Most Fest відбувається вже третій рік поспіль саме на території промзони колишнього заводу "Автоскло". Загалом протягом двох днів - 19 і 20 червня - під час The Most Fest відбулося сім лекцій про урбаністику, архітектуру, журналістику, музику і культуру. А ще були кінопокази, а також театральні вистави - останні виконувала краматорська театральна група "DЄD", що презентувала аудіовиставу "Перехід через вулицю Стуса заборонено" та документальну виставу "Фото в рамці". Для кіно та театру побудували окремий кінозал.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Kramatorsk Post (@kramatorskpost)

Але головне дійство, заради якого до промзони через хащі діставалися відвідувачі - це музика. Мала сцена розташовувалася посеред дерев - там виступали гурти з Костянтинівки, Слов'янська, Сєвєродонецька, Львова, а Краматорськ представляв "Horey".

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Olexiy Ladyka (@olladyka)

Головна сцена була у великому ангарі - тут сотні слухачів відривалися під більш відомих виконавців Tonka, Otoy, Ragapop, а хедлайнерами фестивалю були ТНМК і alyona alyona. Після концерту в ангарі починалася нічна рейв-вечірка.

За підрахунками організаторів, The Most Fest відвідало приблизно 1,5 тисячі людей. На фестивалі були не лише місцеві мешканці, туди їхали з Краматорська, Дружківки, Слов'янська і Бахмута - для цього були організовані безкоштовні автобуси. Ось, які враження від фестивалю залишили у соцмережах відвідувачі із Краматорська:

Але багато людей було навіть зі столиці. Коли ведуча фестивалю - Олександра Гонтар з "Телебачення Торонто" - перед виступом ТНМК спитала у натовпу: "Чи є тут хто із Києва?", то пролунало не менше голосів, ніж коли питали про Костянтинівку. 

Чи стане занедбана промзона постійним центром культури та дозвілля, наразі невідомо. За словами Наталки Сосницької, попередня влада у Костянтинівці не дуже схильно ставилася до цієї ідеї, а новою владою команда "Друзів" поки що будує комунікацію.

test Ангар - тут відбувалося головне дійство фестивалю

"Вони на 100% ще не розуміють, навіщо їм саме таке. Вони озвучують те, що у промзоні в іншій локації хочуть індустріальний парк побудувати. Я думаю, перед нами ще велика і складна робота для того, аби знайти якісь спільні точки дотику", - каже вона.

Наразі ж організатори переводять дух, аби з новими силами взятися за підготовку до четвертого The Most Fest. Наталка хоче, щоб цей фестиваль став візитівкою нашого регіону.

Інші статті на цю тему

kostyantinivka-obstril

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну місто пережило два обстріли

kostyantinivka (9)

У місті залишається трохи більше половини мешканців, щодня евакуюються десятки людей

zradnytsia (1)
коментарі