Цікаво :: Куди піти :: 26 листопада 2020 17:37 , Олексій Ладика
emoji

Топ-5 проєктів у Краматорську, які можуть бути прикладом для інших міст

Серед них - арт-коворкінг, скайп-лінія для людей з вадами слуху, центр емоційного розвантаження

Краматорськ має багато корисних та цікавих проєктів, які можуть бути прикладом для інших міст. Наприклад, молодіжна платформа "Вільна Хата" фактично стала головним генератором подій для дозвілля та навчання молоді у нашому місті: фестивалі, концерти, майстер-класи, воркшопи, екскурсії. Багато заходів, як-то рейви чи Гаївки, завдяки ініціативі "ВільХи" відбуваються у Краматорську вперше.

Але у нас є й інші класні проєкти, про які варто розповісти вашим друзям з інших міст. Ось топ-5 таких проєктів (і навіть трохи більше).

Арт-коворкінг

Це простір, в якому молодь може реалізувати свої творчі ідеї та навчитися на них заробляти. Арт-коворкінг складається з двох частин: в одній розташовується швейне обладнання, в іншій - друкарське. Відповідно, тут можна зшити собі або кому-небудь одяг, сумки, надрукувати принт на футболці, зробити блокнот, щоденник, листівку або стікерпак.

Як це працює? Якщо молода людина має якусь творчу ідею, вона приходить до арт-коворкінгу і спробує втілити її у життя. Окрім обладнання, у коворкінгу є консультанти, які допоможуть з ним розібратися, і підкажуть, як краще реалізувати свій задум.

Коли людина створила свій виріб - торбу, блокнотик, футболку з прикольним принтом і таке інше – її можна продати. Для цього в арт-коворкінгу є Інтернет-магазин

Якщо ви хочете щось робити, але нічого не вмієте - це не проблема! В арт-коворкінгу постійно проходять різні майстер-класи. Наприклад, завтра там будуть вчити шити рюкзаки. 

Арт-коворкінг розташований по вул. Паркова, 99. Ось сторінки у Facebook та Instagram.

Скайп-лінія для людей з вадами слуху

Коронавірусний карантин завдав труднощів для людей із вадами слуху. З'явилося багато нових слів, яких вони раніше не знали (ті ж самі "карантин" та "коронавірус", "антисептик" і так далі), виникли проблеми з відвідуванням лікарень та органів влади, пов'язані з обмеженнями. 

Для допомоги таким людям у Краматорську діє "гаряча скайп-лінія". Цю ініціативу з березня впроваджує Центр місцевої активності “Старе місто”, організоване громадською організацією “Фонд розвитку громади”.

Перекладачі жестової мови надають консультації людям з вадами слухи через відеозв'язок по Skype. Їм пояснюють, як працює громадський транспорт та органи влади в умовах карантину, навіщо потрібно носити маски в громадських місцях, як отримати субсидію або стати на облік в Центрі зайнятості, як змінити постачальника газу і так далі. Окрім того, активісти перекладають на жестову мову звернення влади - "канцелярщину" в офіційних публікаціях люди з вадами слуху не розуміють.

Спочатку скайп-лінія працювала лише на Краматорськ, а тепер охоплює всю Донецьку область, в тому числі і непідконтрольні території

Звертатися на “гарячу лінію” можна по Skype: snitsarvld. Також є мобільні телефони лінії – (050) 821-49-78, (050) 600-77-79. Відеоролики з поясненнями жестовою мовою щодо тих чи інших питань, пов’язаних з карантином, можна подивитися на сторінці Центру “Старого міста” у Facebook та Консультаційне бюро. Допомога on-line.

Центр емоційного розвантаження "Emoji"

У Краматорському економіко-гуманітарному ліцеї ім. В. Стуса №8 з березня діє Центр емоційного розвантаження "Emoji". Тут три кімнати, де діти можуть спілкуватися і знімати стрес: гончарна майстерня, арт-терапія і лаунж-зона.

Щодо гончарної майстерні зрозуміло - тут діти ліплять глечики та інші вироби з глини. 

У кімнаті з арт-терапією вони малюють, ліплять із пластиліну і таке інше. Ця кімната оформлена у стилі української художниці Марії Приймаченко.

У лаунж-кімнаті, яка називається "Гараж", учні дивляться кіно, граються, малюють, для них проходять тренінги, майстер-класи та зустрічі із психологом.

Організатори цього Центру - учні ліцею. Щоб втілити ідею у життя, вони виграли грант від ЮНІСЕФ та уряду Японії у розмірі 50 тис. грн. 

Карантин, звичайно ж, вніс корективи у роботу "Emoji": частина заходів відбувається онлайн. 

Щось схоже впроваджується і в інших школах Краматорська, але, може не так масштабно. Наприклад, у 9-й школі працював молодіжний хаб "Бирберлога", про який ми неодноразово писали.

Об'єднання заради спорту

Розкажемо про ще два проєкти, які згуртували любителів активного відпочинку та здорового способу життя. 

Ті, хто полюбляють бігати, об'єдналися в "Kramatorsk Running Club". Вони збираються разом побігати, проводять марафони, челенджі та змагання, організовують тренінги, на яких обговорюють техніку бігу, як вибрати зручне взуття для для цього і таке інше.

Любителі велосипедних подорожей об'єдналися у Східноукраїнський велоклуб "ТОР". Щоправда, ця ініціатива походить зі Слов'янська, але в ній беруть участь десятки краматорців. 

Майже щотижня велосипедисти збираються і їдуть разом на відстані у десятки кілометрів,  мандруючи гарними місцями Донеччини.

"Quiz Time" - розумові змагання 

Вже майже рік у Краматорську грають у "Quiz Time". Це змагання, в яких потрібно відповідати на поставлені питання, але це зовсім не схоже на брейн-ринг або "Що? Де? Коли?".

Просто енциклопедичних знань для перемоги тут буде недостатньо. Потрібно ще знати тренди і дійових осіб сучасної поп-культури, вміти розрізняти на слух різні звуки і пісні, які грають навпаки, знати логотипи відомих і не дуже брендів, бути готовим до ЗНО не гірше старшокласників, а ще вміти грати в "Крокодил" і "Камінь ножиці папір".

Фізична сила теж не завадить - спірні питання іноді вирішуються поєдинком в армрестлінг.

Ігри в "Quiz Time" відбуваються щотижня, але іноді скасовуються через карантинні обмеження. Якийсь час змагання відбувалися навіть онлайн. Сьогодні ось буде остання гра осіннього сезону і повірте - там буде таке загострення пристрастей, що від температури у залі можна буде засмажити курочку!

Інші статті на цю тему

anons-mayster-klasu-print

Тут навчать робити круті дизайни для твого одягу за допомогою техніки колажу та інтуїтивного малювання.

volontery-shift-5

У краматорському арт-коворкінгу, де раніше створювали стильний одяг, почали шити для військових

art-coworking-dnipro-2

Креативний простір “Арт-коворкінг” через бойові дії переїхав з Краматорська на нове місце. Його менеджери вивезли обладнання для друку на тканині та чашках, швейні машинки.

коментарі