Важливо :: Життя громади :: 11 липня 2023 14:45 , Краматорск Пост
kolaborant

Трагедія в RIA Pizza нічому не навчила: силовики затримали чоловіка, який здавав ворогу позиції ЗСУ у Краматорську

Він хотів допомогти зірвати український контрнаступ на Бахмут

Співробітники Служби безпеки України затримали краматорця, який здавав російським бойовикам позиції і переміщення ЗСУ у Краматорську, щоб зірвати український контрнаступ під Бахмутом.

"У липні 2023 року чоловік, підтримуючи військову агресію рф проти України, спілкувався з представником окупаційних сил через месенджер "Telegram" щодо надання допомоги в обстрілах міста. Навіть знаючи, що після їх удару по місцевому закладу харчування, який стався 27 червня, загинули та отримали поранення кілька десятків людей і, зокрема, діти, підозрюваний продовжив вірити хибній російській пропаганді", - повідомляє прокуратура Донеччини.

Краматорець надсилав працівнику "мдб днр" для вчинення нових атак на місто, зокрема, повідомив координати розташування українських військових, які після минулого обстрілу одними з перших кинулись рятувати людей з-під завалів.      

"Чоловік передав дані щодо двох таких локацій, при цьому розуміючи, що ця інформація може спровокувати нову трагедію із людськими жертвами та руйнуванням будівель", - повідомляє прокуратура.

В СБУ зазначають, що підозрюваний насамперед намагався відслідкувати маршрути руху української бронетехніки, яка залучена до контрнаступу ЗСУ на східному фронті, у тому числі під Бахмутом. Силовики затримали чоловіка під час виконання ним ворожого завдання на території міста.

Що відомо про затриманого

За даними слідства, зловмисником виявився 48-річний мешканець Краматорська, який з власної ініціативи запропонував загарбникам свою допомогу у війні проти України. На контакт з агресором він вийшов через один з прокремлівських Телеграм-каналів.

test Затриманий передавав ворогу дані про ЗСУ у Краматорську. Фото - СБУ

Для збору розвідданих фігурант залучив ще двох мешканців міста, які приховано спостерігали за локаціями українських захисників як пересічні громадяни.

Затриманому повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань).

Наразі він під вартою. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників злочину. Зловмисникам загрожує до 15 років тюремного ув’язнення.

Інші статті на цю тему

Colabcover

Служба безпеки України продовжує виявляти тих, хто співпрацював з окупантами

kolaboranti-kramatorskiy-rayon

Двох мешканців Краматорського району судитимуть за колабораційну діяльність. Одного з них заочно

kolaborant-liman

Чоловікові загрожує до 5 років за ґратами

коментарі