Важливо :: Життя громади :: 12 жовтня 2021 15:12 , Дмитро Лук'яненко
depo-2

Трамвайному депо знову обіцяють перетворення на інноваційний хаб. Вже оголошено тендер на підготовчі роботи

Нардеп Максим Єфімов заявив про наміри створити у Краматоську на місці колишнього депо соціально-культурний центр. В бюджеті передбачено 3 млн гривень на проект майбутнього центру

Наміри депутата щодо створення інноваційного хабу щойно оприлюднила Агенція розвитку та інновацій "Наш Краматорськ" на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

В повідомленні йдется по те, що зараз тривають консультації зі створення на місці депо соціально-культурного центру.

"Є ідея на місці занедбаного трамвайного ДЕПО побудувати інноваційний хаб. Команда Агенція розвитку та інновацій «Наш Краматорськ» працює над залученням фахівців, проєктувальників, експертів", - повідомляє агенція. 

test

"Ми хочемо створити місце, яке забезпечить розвиток нової моделі економіки, спрямованої на максимально ефективне використання людського потенціалу, запобігання процесам еміграції молоді, покращення показників соціально-економічного розвитку міста. Центр стане двигуном цікавих ідей і новинок. Інноваційне середовище та творча атмосфера допоможуть талановитій молоді здобути передові знання у сфері ІТ-технологій", – цитує "Наш Краматорськ" нардепа Максима Єфімова. 

test

test

Нагадаємо, що ідея створити на місці трамвайного депо якийсь інноваційний простір була озвучена ще в 2017 році попередниками нинішньої міської влади. Тодішня заступниця міського голови Світлана Фальченко повідомила, що команда мера Андрія Панкова має грандіозні плани щодо закритого депо. 

"Сьогодні у нас стоїть грандіозне питання по створенню "Депо мізків і інтелекту ". Я маю на увазі наше трамвайне депо. Ми його розглядаємо як місце для стартапів, як місце для концертного залу філармонії і взагалі як комплекс для розвитку молоді ...

Для Депо ми зараз набираємо ідеї і запрошуємо всіх. Вісім гектарів землі, в певному стилі будівлі. Але все це теж вимагає інвестицій, причому, серйозних. Місцевий бюджет не потягне", - розповідала заступниця попередньго міського голови

Згодом, після того як до влади в місті прийшла нова команда, трамвайне депо просто виставили на продаж.

Ходили чутки, що колишнє депо може стати новим хлібозаводом, будівництво якого містянам спочатку обіцяв у своїй передвиборчій капманіїї Максим Єфімов, а потім цю традицію розвинув Олександр Гончаренко, під час перегонів за посаду мера.

І дійсно серед учасників аукціону була одна підприємиця - виробниця хліба, та в результаті в торгах перемогла краматорська будівельна компанія.  

Але, не задовольнившись тим, що за депо дали занадто малу ціну, виконком, а згодом і міськрада скасували результати аукціону. Одразу після цього міський голова Олександр Гончаренко розповів Kramatorsk Post, що керівництво міста буде намагатися залучити бізнес до будівель, але на умовах державно-приватного партнерства.

"Будемо спілкуватися з різними потенційними інвесторами та опрацьовуємо питання можливого залучення депо у будь-який бізнес на умовах державно-приватного партнерства. А партнери по купівлі та подальшому продажу [депо] нам не потрібні. Тому і скасували рішення", - сказав міський голова.

Наразі про "державно-приватне партнерство" і бажання приватних інвесторів вкладати гроші в майбутній Центр нічого невідомо. Але під ті заходи зі створення майбутнього Центру, що зараз вже чітко заплановані, передбачені виключно бюджетні кошти.

Так, в одному з недавніх рішень міської ради, що стосувалися коштів міського бюджету на поточний рік, було закладено 3,1 млн гривень видатків з бюджету розвитку на розробку проектно-кошторисної документації та геодезично-вишукувальні роботи для будівництва соціально-культурного центру по вул. Олекси Тихого. Ймовірно саме про Центр на місці трамвайного депо і йде мова. 

До того ж 4 жовтня в системі Prozorro було оголошено тендер на закупівлю робіт "Виконання інженерно-геологічних вишукувань по об'єкту: "Нове будівництво соціально-культурного центру за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. О.Тихого" (це вже друга спроба, перший аукціон було скасовано).

Вартість робіт 200 тис гривень, а виконані вони мають бути до кінця жовтня поточного року. Замовником виступає Управління капітального будівництва та перспективного розвитку, а джерело фінансування - місцевий бюджет. Доречі в жодному з документів, що входять до пакету тендерної документації, і в самому оголошенні не вказано що це місце - колишнє трамвайне депо, не вказана і точна адреса - просто вул. Олекси Тихого. Але, судячи з топографічних планів у завданні на проектування, це саме колишнє депо. 

Інші статті на цю тему

novi-avtobusy-v-kramatorsku-v-seredyni

Після початку великої війни у Краматорську працювали лише тролейбуси

avtobus-shabelkovka

Платний проїзд повертаються і до тролейбусів

ffu-prodaksn-1

Де зараз завод і його обладнання - невідомо

коментарі