Важливо :: Життя громади :: 18 травня 2020 13:56 , Олексій Ладика
ukrainskii-flag-vysivanka

Три краматорські школи не готові до переходу на навчання українською мовою

З 1 вересня усі школи в Україні переходять повністю на навчання державною.

У зв'язку з цим зникають класи з російською мовою навчання – учні у цих класах будуть навчатися українською. Але три школи у Краматорську не готові до цього.

"У нас в місті є три проблемні школи, які своєчасно не впровадили україномовне навчання в середній ланці. Тобто жодного українського класу з 5 по 9 в цих школах не було, і ось зараз вони стануть всі українськими. Я співчуваю їхнім керівникам, бо для дітей це буде серйозна проблема. Сюди ж додасться і проблема замовлення підручників – нові підручники друкуються виключно державною мовою. Користуватися російськомовними підручниками не буде можливо, оскільки це йде врозріз з освітньою політикою держави", – розповіла начальниця управління освіти Краматорського міської ради Марина Мозольова.

За її словами, для краматорських шкіл існував перехідних період для того, щоб поступово і не болісно перевести дітей з навчання російською на українську.

"Ми провели безліч методичних нарад, розповідали, як це треба робити поетапно, як один і той же урок проводити двома мовами, щоб діти звикали", – каже Мозольова.

Керівниця управління освіти навела приклад однієї школи, де батьки вимагали від адміністрації перевести їхніх дітей з четвертого російськомовного класу в п’ятий перехідний, щоб п’ятий зробити україномовним. У школі неодноразово проводилися батьківські збори з цього приводу і у підсумку під натиском батьків в листопаді директор таки зробив цей клас україномовним.

Щодо трьох шкіл, про які йшлося вище, Мозольова каже, що дітям з нового навчального року буде складно там навчатися, бо в них не було перехідного періоду.

"Нерозуміння політики держави деякими керівниками шкіл, воно дивує. Так, нам всім звично спілкуватися російською мовою. Але час вимагає від нас іншого підходу – не можеш перебудуватися? Тоді пробач, звільни посаду для того, хто зможе", – зазначила керівниця міського управління освіти.

Раніше повідомлялося, що останній навчальний день у краматорських школах цього року буде 29 травня. Останнього дзвоника не буде, а ось випускні провести можна, якщо дозволить ситуація.

Інші статті на цю тему

zimovi-kanikuli

МОН надало рекомендації для шкіл у зв’язку з посиленням карантинних обмежень 8-24 січня 2021 року

yuriy-nikulichev-partiya-shariya

Депутат продовжує ігнорувати вимоги закону.

28-novoselovka

Через низьку наповненість школи її утримання обходиться міському бюджету вдівчі дорожче за інші школи

коментарі