Важливо :: Життя громади :: 08 листопада 2021 11:50 , Олексій Ладика
kramatorsk-trolleibus

Тролейбусне перезавантаження: які нові маршрути пропонує міська влада Краматорська, а які хоче скасувати

Розповідаємо детально про кожний маршрут

У Краматорську пропонують скасувати тролейбусні маршрути 8, 8а і 8б, натомість запустять маршрут №10, який з'єднає мікрорайон "Лазурний" та Старе місто. А ще збільшать кількість тролейбусів на ключовому маршруті №2.

Про це розповіла заступниця начальника Управління житлово-комунального господарства Олена Бахметьєва на громадських слуханнях 5 листопада щодо нової схеми тролейбусних та автобусних маршрутів, яку містянам пропонує міська влада.

Навіщо змінювати схему маршрутів

За словами Бахметьєвої, у схемі маршрутів, яка зараз існує, є проблеми. Перша - високий ступінь дублювання тролейбусних маршрутів автобусними і взаємного дублювання автобусними маршрутами. 

Ще одна проблема - економічна неефективність транспорту на деяких маршрутах, неефективне використання комунального транспорту.

Також проблемою є завантаженість зупинок у центрі міста, в межах промислової зони та залізничного вокзалу, що негативно відбивається на безпеці дорожнього руху. 

На автобусних маршрутах використовується значний відсоток застарілого рухомого складу, майже 65% перевезень здійснюється маршрутками.

Окрім того, необхідно збільшити кількість транспорту більшої місткості, який відповідає сучасним екологічним нормам, який є комфортний, у тому числі для маломобільних груп населення.

Які зміни пропонуються для тролейбусних маршрутів 

Маршрут №1 (КТТУ - НКМЗ) - без змін

КТТУ - вул. Аероклубна - вул. Ювілейна - вул. Дружби - НКМЗ

Кількість транспорту/інтервал руху - 1 тролейбус/45 хвилин (буде ходити в години "пік" по буднях)

Пропозиції від мешканців: збільшити кількість тролейбусів на маршруті, продовжити маршрут до ЕМСС.

Олена Бахметьєва сказала, що проводилися обстеження і вони виявили, що збільшення кількості тролейбусів на цьому маршруті неефективно. Що стосується подовження маршруту до ЕМСС, то є автобусний маршрут №18 - він йде майже так само. Тому тролейбус буде дублювати цей маршрут і це недоцільно.

Маршрут №2 (КТТУ - ЕМСС) - пропонується збільшити кількість тролейбусів і зменшити інтервал руху транспорту

КТТУ - бул. Краматорський – вул. Паркова – вул. В. Стуса – вул. Маяковського – вул. О. Тихого – ЕМСС

Кількість транспорту/інтервал руху - 14 тролейбусів замість теперішніх 10/5 хвилин замість теперішніх 7 хвилин

Маршрут №3 (КТТУ - ЕМСС) - без змін

КТТУ - бул. Краматорський – вул. Паркова – вул. О. Тихого – ЕМСС

Кількість транспорту/інтервал руху - 1 тролейбус/72 хвилини (буде ходити в години "пік" по буднях)

Є ще маршрут 3а, який їде до НКМЗ, але у новій схемі його не буде.

Маршрут №6 (КТТУ - Залізничний вокзал)

КТТУ - бул. Краматорський – вул. Паркова – вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Шкільна – Залізничний вокзал

Кількість транспорту/інтервал руху - 4 тролейбуси замість теперішніх 6/інтервал руху збільшиться з 10 до 15 хвилин

Маршрут №10 (Мікрорайон "Лазурний" - Залізничний вокзал) - НОВИЙ МАРШРУТ

Вул. Хабаровська – вул. Л. Бикова – бул. Краматорський – вул. Паркова – вул. О. Тихого – вул. К. Гампера – вул. Сіверська – вул. Шкільна - Залізничний вокзал

Кількість транспорту/інтервал руху - 8 тролейбусів/9 хвилин 

Олена Бахметьєва зазначила, що новий тролейбусний маршрут №10 - ключова зміна у схемі маршрутів. Він буде доповнювати тролейбус №6 і фактично дублювати автобусний маршрут №10, який після запуску тролейбуса №10 буде скасовано. Єдина зміна - тролейбус не буде заїжджати на бульвар Машинобудівників і вуд. Південна, як це зараз робить автобус. 

Також пропонується скасувати тролейбуси маршрутів №8, 8а і 8б, які з'єднують "Лазурний" та інші частини міста - Бахметьєва каже, що зараз цей транспорт використовуються неефективно і витратно. Ці тролейбуси пустять на маршрут №10.

Пропозиції від мешканців: залишити декілька автобусів №10 для обслуговування маршруту зі схемою руху по бул. Машинобудівників і вуд. Південна. Олена Бахметьєва сказала, що є автобусний маршрут 16А, який залишається без змін - мешканці "Лазурного" можуть доїхати до Машинобудівників і Південної саме цим маршрутом.

Тролейбусного маршруту №5, який з'єднує Старе місто і ЕМСС, у новій схемі немає. Під час громадських обговорень Бахметьєву попросили залишити цей маршрут. Чиновниця відповіла, що зараз це питання ще опрацьовується - все залежатиме від навантаженості на тягові підстанції після зміни схеми маршрутів. Зараз у КТТУ це прораховують.

"Якщо 5 маршрут можна буде у години "пік" зберегти, то ми його повернемо. Якщо ні, то є пропозиція автобус №15 пустити "петлею" в бік ЕМСС. У нас це питання на контролі - вирішимо, яким чином зробити", - сказала Бахметьєва.

У схемі маршрутів також немає тролейбусів 7 і 7а, які з'єднують Красногорку та інші частини міста. Замість них на селище пустять нові автобусні маршрути.

Які зміни пропонуються для автобусних маршрутів - читайте детальний аналіз на сайті Kramatorsk Post.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

novi-avtobusy-v-kramatorsku-v-seredyni

На сайті міськради вже з'явився проєкт рішення

troleybus-kramatorsk

А щодо тарифу на автобуси міська влада оголосила громадські обговорення

avtobus-33

Староста Шабельківки попереджає про "апокаліпсис" на селищі з 1 березня

коментарі