Важливо :: Життя громади :: 16 жовтня 2023 13:03 , Дмитро Глушко
yasnogirka_truba3

Труба є, а води нема: на Ясногірці понад 20 будинків вже два тижні без водопостачання через суперечку з водоканалом

Після наради у начальника МВА знайшли половинчасте вирішення проблеми

У селищі Ясногірка на вулиці Лівобережній на початку жовтня без води залишилися 22 будинки. Мешканці скаржаться, що працівники "Краматорського водоканалу" відмовляються міняти трубу.

"Труба не є повноцінною водопровідною і вона приватна. Проте люди все одно користуються водою. Труба не включена в баланс міськводоканалу і перебуває в жахливому стані. Її вже 5 разів за місяць прорвало, тому ремонтувати немає сенсу. Необхідно замінити ділянку на 50 метрів", - заявив головний інженер "Краматорського водоканалу" Євген Ісеметов.

Мешканці стверджують, що людина, яка встановлювала цю трубу, зараз знаходиться в Німеччині, і всі документи, датовані 1988 роком, передані до водоканалу. Цю інформацію спростували в комунальній службі.

"Труба була на балансі міськводоканалу 25 років, а тепер кажуть, що ні. Хоча попередній власник передав її в баланс міськводоканалу", - стверджують мешканці.

Люди не можуть використовувати воду не лише для гігієнічних потреб, а й для запуску опалення. Температура вночі опускається до нуля. Особливо гостро страждають ті, хто доглядає за літніми людьми.

"У мене два старика вдома, 78 і 87 років. Один потребує постійного догляду, другий після операції. І весь цей час ми без води", - скаржиться Тетяна, мешканка селища Ясногірка.

"Ми запропонували купити трубу. Просили лише викопати яму і замінити, але ми старики і не зможемо зробити це самі. Проте відмовляють. Хочуть встановити заглушку і все", - підкреслює Володимир, інший мешканець Ясногірки.

На вулиці Лівобережній видно сліди робіт: ями біля дороги викопані і огороджені. Мешканці стверджують, що через часті ремонти колодязі і труби забиті сміттям.

"Коли встановлюють хомути, все сміття йде в труби. У мене було так, що трубу було неможливо навіть пробити. Мені довелося за свої гроші прокласти нові труби, і зараз ситуація повторюється", - розповідає Володимир.

test Цю трубу часто ремонтують, але проблему з водопостачанням це не вирішує. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

Мешканці, які вже майже два тижні живуть без централізованого водопостачання, змушені були подзвонити на "гарячу лінію" 1545 та звернутися до селищного старости. Через нього направили колективного листа до міської адміністрації Краматорська.

11 жовтня на нараді з начальником Краматорської міської військової адміністрації Олександром Гончаренком порушили проблеми, пов'язані з водопостачанням. Голова адміністрації наказав замінити трубу, незважаючи на те, що за документами вона є кооперативною. Цю інформацію підтверджує і головний інженер водоканалу Євген Ісеметов. Роботи виконають, проте деяким абонентам, які мають заборгованості, відправлять повідомлення про несплату.

Представник "Краматорського водоканалу" підкреслює, що правильним рішенням було б повністю замінити трубу і передати її на баланс водоканалу, як це було з іншим об'єктом на Ясногірці. У будь-якому випадку мешканці будуть користуватися водою, але якщо труба залишиться приватною, її ремонт доведеться виконувати самим жителям.

Інші статті на цю тему

oplata-za-vodopostachannya

А також наголосив на ризику блокування банківських карток злісних неплатників

remontni-roboti-kramatorskogo-vodokanalu
vodopostachannya

Наразі підприємство вже подало до суду майже 400 відповідних заяв на своїх абонентів

коментарі