Важливо :: Життя громади :: 21 грудня 2021 15:43 , Олексій Ладика
policeyskiy-oficer-gromadi

Турецькі рушниці, румунські автівки, офіс з душем: у селищах Краматорська запрацювали поліцейські офіцери громади

Наразі всі офіцери - мешканці Слов'янська, але міська влада знає, як заохотити їх переїхати до селищ

У селищах Краматорська почали працювати поліцейські офіцери громади - вони озброєні турецькими помповими рушницями Hatsan, для роботи будуть використовувати службові Renault Duster румунського виробництва, їхні офіси відремонтовані, мають нові меблі і оргтехніку. 

Поліцейські офіцери громади - це правоохоронці, які будуть поєднувати функції дільничних, інспекторів ювенальної превенції, дізнавача, слідкувати за безпекою дорожнього руху на території свого округу.

"Головна мета проєкту - щоб поліцейських офіцер громади був у режимі 24/7 разом з мешканцями. Головний меседж - наблизити поліцію до проблем місцевих жителів, щоб поліцейській знав кожну людину на тій території, де він працює, і міг якісно надати поліцейські послуги", - каже Яна Ходченко, начальниця сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції у Донецькій області.

Наразі у Краматорську працюють сім офіцерів громади, ще один завершує навчання у Харківському національному університеті внутрішніх справ і 24 грудня буде складати іспити.

test Поліцейські офіцери громад Краматорська

По два офіцери - на кожний старостинський округ: Ясногірський, Біленьківський, Красноторський і Шабельківський (в останньому випадку, окрім Шабельківки, офіцери будуть обслуговувати також Дмитрівку).

У місцевої влади у планах на наступний рік відкрити ще шість офісів поліцейських офіцерів громад, але тепер вже у теркомах. Таким чином, будуть охоплені селища, які не увійшли до складу жодного із старостинських округів.

Хто став поліцейськими офіцерами громад

Ясногірського старостинського округу (Краматорськ, вул. Миколаївська, 165) - старший лейтенант поліції Григорій Волошин;

Шабельківського та Дмитрівського старостинських округів (Краматорськ, вул. Волгодонська, 85) - лейтенант поліції Білоусов Денис Володимирович, старший лейтенант поліції Шнурко Олександр Сергійович;

Красноторського старостинського округу (Краматорськ, вул. Белгородська, 97) - капітан поліції Мелешко Павло Вікторович, старший лейтенант поліції Шевченко Євген Валерійович;

Біленьківського старостинського округу (Краматорськ, вул. Софіївська, 151) - старший лейтенант поліції Юрченко Костянтин Сергійович, старший лейтенант поліції Малютін Дмитро Олександрович.

Усі поліцейські офіцери громади до цього працювали правоохоронцями. Однією з умов роботи на цій посаді - досвід роботи у поліції не менше 1,5 року. Окрім того, вони пройшли конкурсний відбір, а потім пройшли спеціалізоване навчання впродовж 2,5 місяців.

Коли Краматорська міська рада приймала Програму "Поліцейський офіцер громади-2021", передбачалося, що це будуть люди, які постійно будуть жити на територіях громад. Але наразі усі офіцери громад у краматорських селищах - мешканці Слов'янська. 

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко пояснює це тим, що саме ці люди пройшли конкурсний відбір. Але міська влада буде заохочувати цих правоохоронців переїжджати до селищ, які вони обслуговують.

Для цього керівництво міста планує прийняти програму, за якою поліцейським офіцерам громади будуть надавати службове житло - це будуть приватні будинки на території селищ, які вони обслуговують. Гончаренко зазначив, що у разі сумлінного виконання своїх обов'язків офіцери матимуть змогу приватизувати це житло. Цю програму приймуть упродовж наступних двох років.

Як виглядає офіс офіцерів громад

Урочистий старт роботи поліцейський офіцерів громад відбувся 21 грудня біля будівлі колишньої селищної ради Шабельківки - саме там розташовується поліцейська станція №3, де працюватимуть тутешні офіцери. 

test

Перша кімната офісу - для прийому відвідувачів. Там є два столи з комп'ютерами та принтером, шафа. Наступна кімната - для відпочинку офіцерів. Там є диван, холодильник, мікрохвильовка і стіл зі стільцями. Третя кімната - туалет і навіть душ.

testtesttesttesttest

Ремонти усіх чотирьох офісів, облаштування меблями і оргтехнікою зробили за рахунок місцевого бюджету - на це пішло понад 700 тис. грн. 

Чим озброєні офіцери - як у прямому, так і у переносному значенні

Як пояснили Kramatorsk Post, урочистості відбулися саме на Шабельківці, бо лише біля місцевої селищної ради можна одночасно поставити сім автомобілів Renault Duster. Чотири з них придбали за кошти місцевого бюджету (3,05 млн грн), ще три купила Національна поліція.

testtest

Пальним ці машини будуть забезпечувати як місцева влада, так і Нацполіція - 50 на 50, розповіла начальниця сектору взаємодії з громадами Яна Ходченко.

За її словами, у кожній автівці є: бензопила, тактичний ліхтар, пошуковий ліхтар, набір інструментів, засоби для буксирування автомобілів, старт-кабель, аптечка для надання першої медичної допомоги. Це обладнання забезпечувала Нацполіція.

Поліцейські офіцери громад озброєні помповими рушницями Hatsan турецького виробництва. Ці рушниці можуть стріляти як гумовими кулями, так і картеччю. 

test

Національна поліція платить офіцерам зарплатню, забезпечує форменим одягом. Навесні вони отримають велосипеди - за кошти місцевого бюджету. 

Які функції і повноваження в офіцерів громад

По-перше, як дільничний поліцейський він виконує превентивну роботу з громадянами, які перебувають на профілактичних обліках - раніше засуджені, сімейні кривдники, діти, які потребують уваги тощо.

Друга функція - документування правопорушень, як адміністративних, так і кримінальних. Офіцер може складати протоколи про правопорушення, а якщо йому відомо про вчинення кримінального правопорушення, то може брати участь як дізнавач і направляти матеріали до суду.

Третя функція - інспектор ювенальної превенції. Поліцейський офіцер громади буде вести правове виховання дітей на території, на якій працює. Він проводитиме виховні бесіди з дітьми у садочках і школах щодо булінгу, шахрайства та інших тем.

Четверта функція - надання послуг у сфері дозвільної системи. Йдеться про переоформлення зброї, продовження строків дозволу на зброю і так далі. Поліцейський офіцер громади може прийняти від мешканця селища документи і передати їх працівнику дозвільної системи. Також він може перевіряти власників зброї на дотримання вимог законодавства.

Ще одна функція - забезпечення безпеки дорожнього руху.

Але це не означає, що на весь старостинський округ залишаться лише поліцейські офіцери громади. Патрульні поліцейські продовжать виїжджати на виклики по лінії 102, а слідчо-оперативні групи виїжджатимуть на місця злочинів на території цих селищ.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

stanislav-zagurskiy

І що буде з селищами, які не увійшли до складу жодного з округів

habar-policiya

За 6 тис. грн на місяць вони обіцяли закрити очі на продаж алкоголю та сигарет без ліцензії

natspol

В одній з квартир міста було виявлено тіло чоловіка з численими ножовими пораненнями. Майно вбитого не зникло, і взагалі, на перший погляд, мотивів для вбивства не було. Проте, ...