Важливо :: Життя громади :: 10 грудня 2021 20:10 , Краматорск Пост
kramatorsk-sp

Туризм у Краматорську: сучасний стан і перспективи 

партнерський матеріал
На перший погляд, Краматорськ — не очевидна локація для мандрівок, адже місто асоціюється в українців передусім з заводами.

Однак попри ці упередження у громаді є багато цікавих місць, які варті того, аби їх побачили. А найближчими роками завдяки спільним зусиллям стейкхолдерів та місцевої влади, Краматорськ має усі шанси стати найбільш привабливою туристичною дестинацією Донбасу.

У чому переваги Краматорська? По-перше, це транспортна система — у місті є залізничне і автобусне сполучення, які дуже добре розвинені. По-друге, це достатнього рівня інфраструктура для проживання, харчування та відпочинку. Ці фактори — запоруки комфорту туристів. 

Напрямок туризму, який активно розвивається уже зараз — це екологічні мандрівки. У громаді діють туристичні осередки — один із них очолила місцева мешканка та педагогиня Яна Ладика, яка почала організовувати щотижневі піші мандрівки громадою. Маршрути групи пролягають до до вітряків, Шабельківських ставків, Білянських крейдяних гір, скелі у Білокузьминівці та інших природних пам’яток регіону. Показово, що до туристичної групи долучилися у тому числі і люди з інших міст, зокрема Слов’янська. Яна поки що не монетизує своє хобі, але розглядає таку можливість: на її думку, туристів можуть зацікавити денні маршрути з привалами та ночівлями у наметах.

Також на території громади є декілька пам’яток архітектури. Серед них — вілла Протце, яскравий особняк у Старому місті, споруджений у стилі неоготики. Будівля належала тогочасному комерційному директору заводу Краматорського металургійного Товариства, а з 1917 року стала базою для НКВС, а пізніше і гестапо. Тож не дивно, що вілла Протце оповита легендами і викликає у містян моторошні асоціації. Міська рада планує надати будівлі статус архітектурної пам’ятки та здійснити повноцінну історичну реконструкцію, яка поверне віллі автентичний вигляд і привабить туристів. У затишному селі Комишуваха неподалік від Краматорська є нещодавно відреставрована садиба Бантиша, що датується приблизно 1890 — 93 роком. Невдовзі тут планують спорудити повноцінну зону відпочинку із гостьовими будинками, музеєм та вольєрами з дикими тваринами.

Неочікуваний напрямок, який може почати розвиватися найближчими роками — це індустріальний туризм. Під час свого візиту до Краматорська очільниця Державного агентства  розвитку туризму Мар’яна Олеськів відзначила потенціал Старокраматорського машинобудівного заводу, з якого розпочалася індустріалізація міста. Зараз завод не працює, а його територія і конструктивістські будівлі пустують, що відкриває потенціал для проведення культурних заходів, вечірок, рейвів. 

Краматорськ має все, аби стати популярним туристичним призначенням для внутрішнього та навіть закордонного туризму. Саме тому розвиток туризму та інфраструктури для мандрівників займає одну з пріоритетних ролей у стратегії громади. Уже найближчими роками ми побачимо результати цієї діяльності. 

Інші статті на цю тему

gotel-gostinica

Надходження від туристичного збору ростуть третій рік поспіль, але вони все одно "не роблять погоди" у бюджеті міста

festival-ribolovli-ta-turizmu-u-kramatorsku (1)

Крім риболовлі, обіцяють смачну юшку, командні лазерні бої, живу музику та море розваг

shcho-vzyati-z-kramatorska

І де придбати магнітики, якщо хочеться все ж їх

коментарі