Цікаво :: Люди К. :: 23 січня 2024 18:38 , Олексій Ладика
goncahrenko

"Творчість відволікає від війни": краматорка Вікторія Гончаренко малює птахів і свої емоції. Подивіться її картини

Вона хоче провести виставку у Краматорську і закликає творців долучатися до її ініціативи

Вікторію Гончаренко у Краматорську знають, як своєрідного літописця, що через фото показує, що у нас в місті зараз відбувається. Ці фото після публікації в її групі у Фейсбуці швидко розлітаються соціальними мережами і Телеграм-каналами. Але у Вікторії є захоплення, про яке здебільшого знають лише її друзі та близькі знайомі - графіка.

test Вікторія Гончаренко

Вікторія почала малювати понад два роки тому, малює на папері різнокольоровими олівцями, фломастерами чи маркерами, а ще доповнює свої картини колажами з паперу чи газет. На першій її картині були птахи.

"Це були дивні птахи і чому вони прийшли, я не можу сказати. У мене спочатку народжується ідея, сенс, що мене хвилює, потім я бачу цю картину [у своїй уяві] і переношу це на папір. Це не на сто відсотків саме те, що я задумую, якісь відхилення бувають, щось я ще вношу у процесі. Але в цілому ідея втілюється", - розповідає вона.

testtesttesttest

test Роботи Вікторії Гончаренко

Якщо подивитися на роботи Вікторії, то там буде багато птахів. Чому саме вони - художниця не знає.

"Мене цікавлять мої особисті переживання у звʼязку з якимись подіями у країні. Звичайно ж, війна дуже вплинула на це, вона присутня у кожному моєму малюнку, але я не малюю війну як війну, там немає руйнувань чи тіл загиблих. Це якісь мої особисті переживання цієї теми, те, як війна проходить через мене".

testtesttesttesttesttesttest

test Роботи Вікторії Гончаренко

До великої війни у Вікторії був власний бізнес - вона займалася продажем памʼятників. Але російський обстріл залізничного вокзалу, який стався 8 квітня 2022 року, призвів до закриття магазину.

"У мене був магазин у Старому місті, на Триумфальній. Але коли почалася велика війна, перший снаряд влучив у "доменні", у мене тріснуло два вікна. А коли був вибух на вокзалі - я все бачила своїми очима. Я збиралася піти волонтерити на вокзал, але до мене зайшла на каву подруга і ще були клієнти. І ось щойно вона заходить з пакетом цукерок "Корівка", як почалися вибухи. Усі памʼятники в цих цукерках, один памʼятник завалився, усі люди на підлозі, все затихло, а потім чуємо крик і бачимо: люди біжать. Вони набилися до мене у магазин, всі в крові, всі в шоці, це було дуже страшно", - згадує цей день Вікторія.

Цей вибух виніс в її магазині всі вікна, і Вікторія вже не стала відновлювати бізнес. Деякий час вона нічим не займалась, окрім фотолілопису життя Краматорська під час війни, а наприкінці минулого року влаштувалася двірником.

"Я просто щаслива. Так, важко, звичайно, але це фізична праця - у мене відпочивають мізки. По-друге, мені не треба думати за оренду приміщень, думати, де взяти гроші робітникам, я не спілкуюсь з клієнтами. Так, зарплата маленька, але вона приходить регулярно, хороший колектив, хороше керівництво з людським ставленням до працівників. Зараз у мене такий період у житті - і я цього не стидаюсь абсолютно", - розповідає вона.

Беріть все, що вдома є: аркуш паперу, олівець, пензлик, неважливо що, малюйте, виражайте свої емоції, вам стане легше!

Вікторія хотіла би зробити виставку своїх картин і фото, а також щоб до цієї виставки долучилися й інші митці і майстри, які залишаються у Краматорську. Зараз Вікторія шукає для такої виставки хороше місце, а також гроші на рамки для своїх робіт. Вона закликає всіх займатися творчістю, ділитися нею і приєднуватися до її ініціативи з виставкою.

"Творчість - байдуже яка - дуже відволікає від війни, від депресії. У мене багато знайомих то вишивають, то пиріжки ліплять військовим - це все якесь заняття, яке відволікає. Так само і малювання, не треба його боятись - беріть все, що вдома є: аркуш паперу, олівець, пензлик, неважливо що, малюйте, виражайте свої емоції, вам стане легше! Бо ті часи, що ми зараз переживаємо, не вічні, завтра стане по-іншому, і нам треба вистояти!", - каже наостанок Вікторія Гончаренко.

Інші статті на цю тему

Ocotoberpoemscover

Вірші воєнного часу, написані краматорцями

Novemberpoetrycover

Вони пишуть про любов, надію та сум за рідним домом

wintercover

Вірші воєнного часу, які написали краматорці

коментарі