Цікаво :: Review :: 03 травня 2022 16:16 , Краматорск Пост
anna-stativa-berlin-mural

У Берліні намалювали мурал про війну в Україні. Серед його творців - художниця з Краматорська

За шість днів художниці зробили малюнок площею 173 квадратні метри

У столиці Німеччині Берліні з'явився мурал “NEVER AGAIN, Ніколи знов?", присвячений розв'язаній росією війні в Україні. Його малювали чотири художниці, серед них - Анна Статіва з Краматорська.

test

test Мурал, присвячений війні в Україні, у Берліні. Фото - Instagram/axellent361

У створенні муралу, окрім Анни, брали участь українки Сомарі (Сєвєродонецьк, Харків, Київ), Ольга Сабадин (Костянтинівка, Київ) та Фабіфа - білоруска, що вісім років живе у Берліні. У команді також була Ася Романова з Краматорська, вона працювала над створенням фото та відео процесу створення муралу та готує документальний фільм.

Цей мурал створили у березні, майже одразу після того, як українки приїхали до Берліна, рятуючись від війни. За шість днів вони зробили 173 квадратні метри малюнку. Права частина муралу має висоту 21 метр, а ліва - 18.

testtesttest

test Процес створення муралу. Фото - Instagram/yak.asya

На правій частині зображені гострі переживання Сомарі від війни: 

"Цей мурал – квінтесенція моїх відчуттів від війни. На ньому зображені такі сюжети:

Будинок моїх батьків у Сєвєродонецьку, де я виросла, і який згорів. У нього летить ракета зі Сходу. Батьків не було в ньому в цей момент, вони змогли виїхати за кілька днів до цього. Місто дуже сильно бомбили. З першого дня вони не мали опалення. На десятий день у них вилетіли всі шибки і зникла вода в крані. На 13-й день їм вдалося виїхати з міста. У мого тата хворе серце і я не знаю, яким дивом він вів машину, але коли вони опинилися в більш-менш безпечному місці, він написав мені: "У мене більше немає сил їхати, ми залишимося тут". Це було страшно читати.

Рука вказує напрямок на схід для російського військового корабля, який тоне. Він зображений як кремль і цe, до речі, виявилось пророцтвом.

test Права частина муралу. Фото - Instagram/axellent361

В основі символ опору українського народу – протитанковий їжак. Мої знайомі художники на третій день війни пішли варити цих їжаків із металевих профілів. Інші друзі пішли робити "коктейлі молотова", рецепт яких тепер офіційно опубліковано у Фейсбуці МВС України.

Зверху за цим спостерігає мій персонаж Пташка, яка стала символом боротьби за справедливість. Цей персонаж - моє альтер-его, рішуча та зла частина мене. З першого дня війни ця частина в мені переважає”.

Опис лівої частини авторства Фабіфи:

"Зі сходу на захід летить броньований бумеранг із символом радянського союзу. Він нагадує літак.

Молода дівчина, що тікає зі сходу на захід. Вона несе лише найцінніші речі: кішку в рюкзаку і золоту рибку в поліетиленовому пакеті, наповненому водою.

Цензурований напис «Хуй войне» - незаконний в росії символ руху проти російської агресії".

test Мурал та його творці. Фото - Instagram/yak.asya

У створенні муралу допомогли волонтери.

“На другий день малювання мурала ми зрозуміли, що неможливо встигнути його доробити своїми силами вчасно, і покликали на допомогу в соціальних мережах. Ми були шоковані відгуком, прийшло дуже багато помічників. Хтось просто приносив їжу чи каву. Українці, що проходили повз, чули нашу промову і підходили знайомитися. Кройцберг - це найбільш тусовочний район Берліна, поки ми працювали, ми познайомилися з величезною кількістю класних людей і отримали стільки допомоги, що в останні дні не знали що вже й доручити всім охочим", - розповідають художниці.

Анна Статіва - відома серед молоді та творчих людей у Краматорську особистість. Кілька років тому Kramatorsk Post розповідав, як вона відкрила свій поліграфічний бізнес у 22 роки. Також Анна співпрацювала з краматорським арт-коворкінгом.

test Анна Статива. Фото - Instagram/yak.asya

"Зараз у моїй улюбленій країні йде повномасштабна війна, точніше кривава м’ясорубка, яка перемелює не тільки наших чоловіків-призовників, а й мирне населення. Масштаби того, що відбувається, можна порівняти з геноцидом, без жартів. Я досі не можу повірити в те, що відбувається, це занадто жахливо, ніби ми в бойовику чи фільмі про Другу світову, тільки ролі грають не актори, а мої друзі та рідні", - розповідає Статіва.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

gazovyky6

Як це - не залишати місто навіть коли небезпека стоїть біля його воріт

boevaya-mashina-kozak-2

Половина коштів пішла на запити військових, половина - на облаштування укриттів

dtek-elektroenergiya

В ніч проти 22 березня російські війська масовано обстріляли енергетичну інфраструктуру України. Це призвело до руйнувань обʼєктів енергетики і відключень світла.

коментарі