
У центрі Краматорська посадили ялинковий ліс: скільки це коштувало
У центрі Краматорська неподалік від площі Миру висаджують цілий ялинковий ліс - цим займаються співробітники комунального підприємства "ДРУАС".
Комунальники саджають ялинки двох видів - благородні блакитні та звичайні зелені. Дерева дорослі, з потужною кореневою системою, їхній вік - не менше 14 років.

"50 ялинок у центрі Краматорська перед Новим роком? Так, без гірлянд та новорічних прикрас, але вони тут тепер назавжди. На місці старих аварійних дерев, які прибрали цієї осені, виросте справжній ліс ялинок [...] Нехай живуть всупереч усім похмурим хмарам над містом. Прийде весна - засяє сонце над Краматорськом", - написав у Фейсбук керівник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.
Разом із тим співробітники КП "Міськсвітло" замінили світильники на найвищих у сквері стовпах — встановили нові, яскраві, сучасні та економічні LED-лампи.
Тендер на закупівлю 55 ялинок відбувся ще наприкінці листопада. Вартість однієї рослини становить 7060 грн, а загальна сума договору - 388 300 грн, це гроші з міського бюджету (спецфонду). Тендер виграв ФОП Ярко Іван Миколайович з Дніпра.
Згідно з умов договору, підприємець мав доставити у Краматорськ 39 блакитних ялинок і 16 зелених. Кожне дерево має бути висотою 3,5-4,5 метри з діаметром крони 1,5-2 метри.
Ялинки мають бути морозостійкі, мати здорову, доглянуту, нормально розвинену, конічну, симетричну крону з дуже густо розташованими гілками. Також висувалися вимоги для кореневої системи дерев - вона має бути поверхневою та достатньо переплетеною між собою.
Рослини постачалися разом з глибою ґрунту, упаковану в мішковину, обтягнуту металевою сіткою.

У міській адміністрації кажуть, що наразі ялинкам потрібен деякий час, аби вони розпушитись після перевезення. Здійснювати обрізання та кронування цих дерев у найближчі два роки після пересадки також заборонено, наголошують фахівці.
Після появи новини про ялинковий ліс у центрі Краматорська деякі містяни у соцмережах писали про свої сумніви щодо доцільності витрачати гроші на озеленення, коли в країні йде війна і лінія фронту не так далеко від міста. Міська влада каже, що місто продовжує жити попри все.
"Дехто також питає, навіщо ми прибираємо вулиці, латаємо дороги, відновлюємо роботу світлофорів чи поливаємо газон. У місті зараз 80 тисяч людей. Місто завмерло, але не вмерло. Окрім комунальних послуг, у Краматорську виконуються ремонти після обстрілу, ліквідації наслідків, хоча всі розуміють, що росія може повторно туди гатити. Так, все на мінімальних "обертах", але життя продовжується", - сказав Kramatorsk Post начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов.
Це не перший тендер на озеленення, який проводило комунальне підприємство ДРУАС за останній час. Так, 12 грудня підприємство уклало договір на закупівлю 167 саджанців (горобина звичайна двох видів і туя куляста) на загальну суму 101 760 грн. На початку листопада нові саджанці горобини посадили на вулиці Богдана Хмельницького.
* * *
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber
Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram
Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок
Інші статті на цю тему

Як зараз працюють ті, на чиїх плечах лежить обовʼязок підтримувати життя міської інфраструктури - ремонтувати дороги, саджати дерева, прибирати вулиці