Важливо :: Життя громади :: 17 жовтня 2022 12:52 , Олексій Ладика
dmitrivka-kaplichka-5

У Дмитрівці відкрили капличку: у селі не було церкви майже сто років

Скульптуру за свій кошт і власними зусиллями побудували військові

У селі Дмитрівка, яка входить до складу Краматорської територіальної громади, відкрили капличку у вигляді скульптури Божої Матері - пам'ятник "Увічнення пам'яті Явлення Святої Покрови Пресвятої Божої Матері".

test

Для початку трішки історії. За словами місцевого мешканця-краєзнавця Сергія Триценка, у 1847 році у селі Алісовка (одне з сіл, з якого постала Дмитрівка) побудували Покровську церкву. При ній відкрилася однокласна церковно-приходська школа, де перші знання отримували діти з кріпосних сімей. Церква виконувала роль сьогоднішнього управління з питань соцзахисту: тут вінчались, хрестили дітей, проводили богослужіння за упокій душі. Церква налічувала до трьох тисяч парафіян.

Але у 1930 році більшовицька влада спочатку розграбувала, а потім зруйнувала цей храм. З тих пір у Дмитрівці - а це майже сто років! - не було церкви, хоча, за словами пана Триценка, перед виборами чиновники обіцяли її відбудувати з тією ж назвою - Покровська церква.

Те, що обіцяли і не зробили чиновники, виконали військові - а саме біійці львівської 103-ї бригади територіальної оборони, які зараз виконують завдання на Донеччині.

"Все почалося з моєї розмови з військовим Андрієм Торбою, що йде війна, а у нас немає ні церкви, ні каплички, людині нікуди підійти помолитись, щоб в країні був мир і щоб ніхто не гинув", - розповідає мешканка села Світлана.

Наступного ранку тероборонівці повідомили, що побудують капличку. За словами Сергія Триценка, спільно з місцевою владою вони визначили місце у центрі Дмитрівки, де стоятиме скульптура Божої Матері, і приступили до роботи - все це робили власними силами з допомогою місцевих мешканців, а матеріали для будівництва придбали за власний кошт. 

testtest

test
testВійськові і місцеві мешканці будують капличку

І ось 14 жовтня - на свято Покрови - у Дмитрівці відкрили скульптуру Покрови Святої Богородиці. На її відкриття зібрались мешканці села, а також військовослужбовці 103-ї бригади. Капличку урочисто освятив капелан бригади о. Нестор.

testtest

test Відкриття скульптури Божої Матері. Фото - Facebook/103-тя окрема бригада Сил територіальної оборони Збройних сил України

 Збройні Сили України, зокрема, і 103 бригада, не лише звільняють українські землі від окупантів. Вони ще й повертають сюди Україну. Вони повертають сюди українську культуру, традиції, які були знівельовані та викорінені радянським режимом. Немає сумнівів, що воїн із синьо-жовтим прапором на шевроні буде асоціюватись у цих мешканців із звільненням, з упевненістю в майбутньому, з миром", - розповів про подію командир 103 бригади полковник Валерій Курко.

Нагадаємо, влітку 2021 року у Дмитрівці встановили пам'ятний знак, на якому увічнили дві дати: 1740 рік - заснування села Алісовки капітаном Бахмутського кінного полку Іваном Алісовим (ця дата вважається початком заснування села Дмитрівка), 1847 рік - будівництво і відкриття у селі церкви "Покров Пресвятої Богородиці".

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

pushkin (1)

Які ще пам'ятники демонтували за останні вісім років, а які з'явилися нові

pushka

Окрім того, перейменують 30% "російських" та "радянських" вулиць

1

Міська влада обіцяє, що навесні там буде гарно

коментарі