Важливо :: Життя громади :: 19 серпня 2021 12:29 , Олексій Ладика
dmitrovka-pamyatniy-znak

У Дмитрівці відкрили пам'ятник знак засновнику села: як і коли з'явилося це поселення

Спочатку село мало зовсім іншу назву

18 серпня у Дмитрівці, яка минулого року увійшла до складу Краматорської територіальної громади, відкрили пам'ятний знак засновнику цього села. На відкриття зібралися місцеві мешканці, краєзнавці, депутати районної ради та інші.

На пам'ятному знаку розміщена табличка з двома визначними датами для села - рік заснування та рік побудови першої церкви на його території.

test

Автор пам'ятного знаку - Сергій Триценко. Організатори та спонсори встановлення - підприємство "Крамграніт", Ігор Сапетко, Андрій Мерзляков, Ігор Гнелицький.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Kramatorsk Post (@kramatorskpost)

 

Як заснували село Дмитрівка

Засновником села Дмитрівка вважається Іван Алісов, військовий Бахмутського кінного полку, який 1739 року отримав тут землю на пільгових умовах. Алісов виконав умови, які на той час ставила влада, і зміг переселити сюди понад півсотні селян з Сумщини, де у нього вже були володіння. Так, на схилах правої сторони річки Маячка з'явилося село Алісовка - роком заснування села вважається 1740-й. 

Село Алісовка при господарюванні Івана Алісова мало близько 45 дворів і 260 кріпаків. Пізніше землі родини Алісова перейшли до іншого землевласника -  підпоручника Олександра Мяснова. 

На початку 1820-х років село мало статус волосної управи, а з середини 19 століття  стає волосним центром. В архівних документах  вказується,  що станом на 1885 рік до Алісовської волості входило 16 поселень, 17 сільських громад. Населення складало 4346 осіб (2250 осіб чоловічої статі та 2096 - жіночої), 692 дворових господарства. 

У 1847 році за приватні кошти родини Мяснових у селі побудували і відкрили церкву "Покров Пресвятої Богородиці" - того ж року вона була освячена архієпископом Філаретом (Гумілевським.

Як Алісовка стала Дмитрівкою

У місці, яке ми тепер знаємо як село Дмитрівка, розташовувалося багато хуторів, названих на честь їхніх засновників та господарів. Там, де зараз центр села, був хутір Дмитрівка - ще у 18 столітті його заснував Дмитро Кантемиров. 

Коли до влади прийшла радянська влада, вона об'єднала усі навколишні хутори і села у Дмитрівську сільраду - до її складу увійшла і Алісовка. 

Інші статті на цю тему

trolleibus

Проєкт рішення виконкому зі зміненими маршрутами тролейбусів та автобусів вже опублікований. З ним можна ознайомитися та висунути свої пропозиції

dmitrivka-kaplichka-5

Скульптуру за свій кошт і власними зусиллями побудували військові

kramatorsk-povin-1985 (17)

Майже 40 років тому річка вийшла з берегів після прориву дамби

коментарі