Важливо :: Гроші :: 20 вересня 2023 15:15 , Краматорск Пост
domashne-nasilstvo

У Краматорській ТГ планують капітально відремонтувати денний центр допомоги постраждалим від домашнього насильства

Гроші на це візьмуть з держбюджету за умови співфінансування з місцевого

Днями відбулись засідання регіональної комісії з розгляду пропозицій щодо напрямів, на які у 2023 році витратять субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Про це повідомила ДонОВА (ОДА) з посиланням на управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання.

Цього року загальна сума державної субвенції для області складала 4 011 037 грн.

Під час зазначених засідань комісія підтримала декілька пропозицій представників військових адміністрацій територіальних громад (ТГ), у тому числі й Краматорської ТГ.

Протидія домашньому насильству

Повномасштабна війна загострила проблему домашнього насильства в Україні

То ж нашій громаді з держбюджету виділили 633 001 грн. І за умови співфінансування з місцевого бюджету у розмірі 300 тис. грн за надані кошти тут зроблять капітальний ремонт денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Решту коштів розподілили між Добропільською ТГ (сума субвенції з державного бюджету склала 1 198 940 грн, співфінансування з місцевого бюджету – 134 000 грн), Новогродівською ТГ (сума держсубвенції - 1 372 700 грн, співфінансування з місцевого бюджету – 150 000 грн), Білозерською ТГ (держсубвенції - 622 796 грн, співфінансування з місцевого бюджету – 69 200 грн) та Шахівською ТГ (сума держсубвенції - 183 900 грн, співфінансування з місцевого бюджету – 32 400 грн).

В цих ТГ теж планують провести капітальний та поточний ремонти, а також закупити меблі та інвентар для тамтешніх центрів, кризових кімнат та спеціалізованої служби соціально-психологічного консультування.

Нагадаємо, що майже за першу половину 2023 місцеві правоохоронці 382 рази виїжджали на виклики з протидії домашньому насильству. Ще 72 протоколи за вчинення домашнього насильства були складені патрульними у липні.

До 24 лютого 2023 року у Краматорський ТГ працював шелтер для постраждалих від домашнього насильства людей, де вони могли жити разом з дітьми безкоштовно. Працівники шелтера допомагали з працевлаштуванням та надавали іншу соціальну допомогу. Але зараз через війну цей притулок тимчасово не працює.

Інші статті на цю тему

Budgetcover

Олександр Гончаренко розповів, як брак коштів може вплинути на життя міста, а також про те, що вихід уже шукають

Kramatorskbudgetcover

Краматорську та іншим громадам доведеться повертати частину вже використаних коштів

hryvni

Доходів у Краматорської територіальної громади буде більше, ніж видатків, але є нюанс.

коментарі