Цікаво :: Review :: 15 лютого 2023 19:47 , Олексій Ладика
image (3)

У краматорському акваріумі з'явився екзотичний скат моторо: як і коли його побачити

Завдяки розголосу в закладі з'явився генератор і тепер жодні блекаути рибкам не загрожують

У грудні ми писали, як важко мешканцям акваріуму "Дивовижні рибки" у Краматорську через масштабні відключення світла, спричинені масованими російськими ракетними атаками, і що для того, щоб рибки вижили, власники акваріуму оголосили про збір на генератор. 

Ця історія має щасливе продовження: в акваріуму з'явився і потужний генератор, і нові екзотичні мешканці. 

Люди, які евакуюються, продовжують приносити домашніх улюбленців

Нещодавно в "Дивовижних рибках" з'явився скат моторо. За словами власника закладу Романа Дубініна, таку екзотичну рибу рідко зустрінеш у домашніх акваріумах, тому він дуже здивувався, коли до нього звернулася мешканка Краматорська і попросила прихистити у себе її домашніх улюбленців, бо вона виїжджає з міста і не має змоги забрати їх з собою. Скат жив у компанії з астронотусами і сомами сінодонтісами.

"Ми перевозили так: я взяв п'ять великих відер, виловив в них риб. А у ската на кінці хвоста є шип, він іноді його скидає, і потім відростає новий. Цей шип як у скорпіона вигинається і б'є по тому, в кому скат бачить загрозу. Цей шип входить під шкіру і виприскує отруту. Власниця ската казала, що у Донецькій області ніде немає антидота для цієї отрути. Тому ската я перевозив в акваріумі - ми злили максимум води, залишили пісок, завантажили в машину, і так відвезли", - розповідає Роман. 

Коли акваріум зі скатом привезли до "Дивовижних рибок", Роман залив його 300 літрами заздалегідь приготованої відстояної води, випустив туди співмешканців ската. У перший день рибки трохи стресували, але потім освоїлися. 

test Скат моторо, астронотуси і сінодонтіси - дружні мешканці акваріуму. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

 Скат любить креветки: Роман кидає йому креветку, скат одразу ковтає її своїм ротом, пропливає коло по дну акваріума і здається, що на його обличчі з'являється вираз глибокого задоволення. А ось мідії він не дуже полюбляє. Роман кидає мідію, скат накриває її своїм "тілом", хапає ротом, але не одразу наважується з'їсти. Наступну мідію він ігнорує, тому її з'їдає найбільш кмітливий астронотус.

Роман планує у майбутньому переселити ската у більший акваріум, де для нього було би роздолля. 

Тепер проблеми зі світлом не страшні

Раніше ми розповідали, що через масові атаки росіян на українську енергетику і багатоденні відключення світла у мешканців акваріуму були великі проблеми - у грудні через блекаут загинули чотири рибки. Тому власники закладу оголосили збір на потужний генератор. Про цей збір дізналася подружня пара з Ірландії і надіслала у Краматорськ вживаний, але потужний генератор -  на 5,5 кВт. 

Зібрані кошти пішли на пальне для генератора та корм для риб - на їжу для мешканців акваріуму може йти до півтори тисячі гривень на день. 

Тепер навіть якщо будуть такі відключення світла на кілька днів, які були у грудні, то цього генератора вистачить, щоб рибки були з електроенергією і в безпеці, запевняє Роман. 

test Акваріум "Дивовижні рибки" продовжує працювати. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Тим часом акваріум "Дивовижні рибки" продовжує працювати - по суті, зараз це єдине місце у Краматорську, де можна провести культурне дозвілля. Роман каже, що іноді подивитися на рибок і розвантажитись приходять і військові цілими взводами.

"Дивовижні рибки" працюють щодня, з 11:00 до 17:00, по вул. Академічна 34. За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном: +380990192510.

Інші статті на цю тему

vystavka-kramatorsk

Цікаві творчі та розважальні заходи у центрі міста анонсують вже цієї п'ятниці

amazing fish

Через блекаут заклад втратив чотирьох рибок і щоб цього не повторилося, збирає гроші на генератор

tatohab (3)
коментарі