Важливо :: Життя громади :: 05 жовтня 2023 10:40 , Краматорск Пост
kopalnya-kramatorskiy-rayon (1)

У Краматорському районі незаконно видобули вугілля на понад 20 млн грн

На причетних до злочину чекає суд за спричинені ними збитки держави

Директора та начальника дільниці підприємства, яке спеціалізується на видобутку корисних копалин, судитимуть за незаконне видобування вугілля на території Краматорського району, вчиненого за попередньою змовою, а також за порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою (ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 272 КК України).

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

test

У грудні 2022 року ці двоє чоловіків, які обіймали керівничі посади товариства з обмеженою відповідальністю, отримали доступ до ділянки однієї з шахт у Краматорському районі. Достеменно знаючи, що розташований на ній вентиляційний ствол вугледобувним підприємством не використовується, вони пустили його в дію для незаконного добування кам’яного вугілля.

шахтарі

На шахті "Білозерській" відбувся випуск машиністів

До проведення видобування вугілля ділки залучили найманих працівників, яким пообіцяли гідну винагороду після реалізації видобутої копалини. Жодних дозвільних документів на це вони не мали.

Упродовж місяця підприємство під керівництвом зазначених людей незаконно видобуло близько 2 230 тонн кам’яного вугілля, спричинивши державі збитки на суму 20,3 млн грн, тим самим порушуючи вимоги Кодексу України “Про надра”

Окрім того, під час проведення підземних робіт порушувалися й норми з охорони праці, що загрожувало травмуванням та загибеллю робітників.

У разі доведення вини цих двох посадовців у суді, їм загрожуватиме 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на 3 роки.

коментарі