Важливо :: Життя громади :: 02 листопада 2023 17:30 , Максим Ходушко
Forestsowing

У Краматорському районі триває відновлення лісів: майже 12 тис. молодих сосен висадили цього року у Лиманській громаді

Лісовики розповіли, що вдалося зробити за рік після звільнення

Минулого тижня ми розповідали, яка зараз ситуація у лиманських лісах. А сьогодні розповідаємо, що вдалося зробити за рік з моменту відновлення роботи підприємства 26 жовтня 2022 року після звільнення Лиманської громади від російської окупації.

Пів року в окупації

Майже пів року лісгосп разом з громадою перебував в окупації. Внаслідок повномасштабного вторгнення адміністративні та виробничі будівлі підприємства та лісництв були зруйновані, а разом з ними знищено або пошкоджено всю пожежну інфраструктуру та техніку лісгоспу.

test Наслідки бойових дій на території лісгоспу

На сьогодні майже 27 тисяч га лісів забруднені вибухонебезпечними предметами внаслідок окупації та бойових дій. Ще 6,5 тис. га лісових насаджень пошкоджено або знищено пожежами.

Що зроблено за рік після звільнення

Попри труднощі, про які ми вже розповідали (пожежі, брак працівників, вибухонебезпечні предмети), протягом року основні напрямки діяльності працівникам "Лиманському лісгоспу" вдалося відновити - це охорона лісів від пожеж, відновлення лісів та покращення їхнього санітарного стану.

Пресслужба лісгоспу розповіла на сторінці підприємства у фейсбуці, що вдалося зробити за рік після деокупації. 

test Висдаження сіянців

Лісівники висадили 11,8 тис. сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою. Тобто у таких сіянців вона міститься всередині грудки землі, брикетах або місткості із субстратом, що забезпечує формування добре розвиненої й нетравмованої кореневої системи.

11,8 тис. сіянців сосни звичайної висадили на площі 3,8 га лісівники
ДП "Лиманський лісгосп"  протягом року після звільнення громади та відновлення роботи підприємства 

Висадити сіянці вдалося на площі 3,8 га. Вже восени працівники лісгоспу провели інвентаризацію, щоб перевірити, як сіянці прижилися. За результатами перевірки приживлюваність склала 78,2 %.

Одним з напрямків роботи лісгоспу є підготовка деревини на опалення, що тим більше важливо, оскільки центрального опалення у Лимані поки не буде.

Вже було заготовлено і поставлено 14 260 куб. м деревини на потреби опалення, а також фортифікації та будівництва. Крім того, цех перероблювання деревини виготовив 135 куб. м пиломатеріалів на відновлення будівель та споруд громади.

test Заготівля деревини

А це означає, що підприємство займалося реалізацією своєї продукції. На кінець жовтня - на загальну суму 18,7 млн грн. При чому сплачено 6,9 млн грн податків, з яких 1,7 млн грн перераховано у місцевий бюджет Лиманської громади. Виходить, що з кожної заробленої 1 гривні лісгосп сплачував 37 копійок податків.

Роботи ще багато

Також за цей час вдалося провести заходи з ліквідації наслідків бойових дій на площі 288 га, що складає, щоправда, близько 1 % від площі лісгоспу.

Бойовими діями було знищено 228 га лісів. На цій площі були здійснені санітарні заходи (очищення). Але санітарних заходів потребують ще 6,5 тис. га лісових насаджень. Цю роботу ускладнює високий рівень забруднення вибухонебезпечними предметами (ВНП).

test Мінна небезпека нікуди не поділася

Так само забруднення вибухонебезпечними предметами заважає лісовикам виконувати найважче їхнє завдання на сьогодні - виявляти та гасити лісові пожежі.

Виконання будь-яких дій у лісі зараз неможливе без попередньої перевірки та розмінування території.

Фото - ДП "Лиманський лісгосп".

 

Інші статті на цю тему

lyman (8)
Lymanforestscover

Улюблені ліси жителів Краматорська потерпають з різних причин

Poplavskiycover

Російський генерал родом з Донецька змушував жителя Краматорського району зніматися у пропагандистському відео