Важливо :: Життя громади :: 14 червня 2023 20:43 , Краматорск Пост
melnykcover

У Краматорському районі винесли виправдувальний вирок військовому, якого звинувачували у непокорі

Він міг отримати до десяти років позбавлення волі

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Оксана Кожевник винесла перший з початку повномасштабного вторгнення виправдувальний вирок за ч. 4 ст. 402 ККУ про «непокору». Йдеться про справу військового Миколи Мельника, який з 2016 по 2019 рік служив у батальйоні «Донбас», а з початком повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ. Про це розповідає Фундація DEJURE.

За останнім бойовим розпорядженням він тримав позицію у Зайцевому, після якого в нього почався сильний зубний біль. Якийсь час війсковий отримував ліки від взводного. А коли взводний повідомив, що ліміт ліків вичерпаний, почав купувати їх своїм коштом. 

Коли надійшло нове бойове розпорядження, обвинувачений повідомив, що фізично не може виконати наказ й попросив направити його до стоматолога. Як пояснював сам військовий «знеболювальні вже не допомагали, зуб почав кришитись, зубний біль був такої сили, що хотілось покінчити життя самогубством». 

Однак замість лікаря Миколу Мельника відправили до ДБР у Краматорськ за непокору. За такий злочин передбачене позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років. Зазвичай, у таких випадках військові підписують угоду зі слідством, щоб отримати менший строк. Але Микола Мельник відмовився.

Як наслідок, суддя, що розглядала цю справу, Оксана Кожевник, визнала Мельника невинуватим та ухвалила негайно звільнити його з-під варти.

Інші статті на цю тему

puli-v-domah

Никто не пострадал, военные компенсируют ущерб

privitannya-vijskovih

Таким чином волонтерам вдалося зібрати чималу суму на купівлю хімічних грілок для захисників України

volodimir-rzhavskij

Краматорець почав воювати вже у перший день великої війни, не встигши пристріляти автомат.

коментарі