Важливо :: Життя громади :: 16 лютого 2021 20:55 , Олексій Ладика
habarovskaya-38-kramatorsk

У Краматорську багатоповерхівку відключили від газу. Це вже не перший будинок

Газовики кажуть, що проводять планові ремонти

16 лютого багатоповерховий будинок по вул. Хабаровська, 38, у мікрорайоні "Лазурний" у Краматорську відключили від газопостачання.

Начальник Краматорського управління з газопостачання та газифікації Сергій Пантрепа на апаратній нараді сьогодні сказав, що це пов'язано із плановим ремонтом газопроводу у цьому будинку. 

За його словами, без блакитного палива залишились мешканці шести під'їздів, близько 200 квартир.

Краматорський Контакт-Центр зі свого боку додає, що відбувається планова заміна прокладок на засувках. Центр повідомляє, що газу немає у мешканців 107 квартир.

test

Міський голова Олександр Гончаренко на апаратній нараді спитав у Пантрепи, чи можуть ці роботи почекати до березня чи квітня. На це начальник газового управління відповів: 

"Влітку у нас конкретні роботи, передбачені планом розвитку, затвердженим НКРЕКП. Зараз час виконувати саме ці роботи. [...] Це акція безпеки. Наша головна задача - забезпечити безпеку", - сказав Сергій Пантрепа.

Він також запевняє, що мешканців будинку повідомили про відключення газопостачання заздалегідь - ще 9 лютого. 

Керівниця відділу транспорту, зв'язку та енергетики Олена Бахметьєва додала, що між оголошенням на під'їзді і самим ремонтом газовики повинні знайти відповідального по будинку, щоб мешканців поквартирно повідомили про майбутнє відключення. Мешканці, в яких є проблеми із газовими приладами, повинні звернутися до Управління з газопостачання.

"Якщо не впорядкована документація по приладах газопостачання, ще до відключення газу мешканці повинні звернутися до підприємства газопостачання і сплатити ці рахунки, щоб на момент відключення було все впорядковано", - сказала Бахметьєва.

Міський голова Гончаренко додав:

"Після відключення газу всі прилади мають бути перевірені, задокументовані, і якщо у когось немає якогось документа згідно з чинного законодавства чи є питання до приладу, який споживає газ, то під'їзд залишається взагалі без газу. Кожна квартира має це розуміти". 

Сергій Пантрепа запевнив, що його підлеглі завчасно сконтактували з головою ОСББ по Хабаровській, 38. "Споживачі до нас звертаються - у кого є порушення, самовільне втручання. Доволі нормальна динаміка", - сказав він. 

Але дописи мешканців будинку у соцмережах свідчать про те, що відключення газу для них стало несподіванкою.

test

Це не перший будинок, який стикається з відключенням газопостачання. Минулого тижня без блакитного палива на кілька діб залишилася сусідня дев'ятиповерхівка по вул. Хабаровська, 34 - їх відключили від газу вранці 9 лютого. Мешканці через це навіть влаштували акцію протесту біля свого будинку, а деякі з них разом із депутатами міськради від "Партії Шарія" поїхали до начальника газового управління вимагати пояснень.

11 лютого більшості мешканців будинку відновили газопостачання. За даними Контакт-Центру, наразі без блакитного палива залишаються два стояки - мешканці 18 квартир.

За підключення треба платити?

Мешканці відключених від газу будинків повідомляли у соцмережах і скаржилися на акції протесту, що газовики начебто вимагають від них 500 грн за підключення.

Але це стосується лише тих квартир, в яких є проблеми із газовими приладами - немає відповідних документів чи вони були підключені самовільно. Такі ситуації найчастіше виникають, коли газове обладнання встановлюють фахівці, які не мають на це спеціального дозволу.

Оксана Прядко, начальниця служби експлуатації внутрішньобудинкового газового обладнання Краматорського УГГ, пояснила виданню "Восточний проект", що 466,20 грн йдуть на оформлення проектної документації та документації на оформлення газового обладнання. Їх потрібно оплатити офіційно і отримати квитанції.

Інші статті на цю тему

Gasweekcover

Обстеження та ремонти відбувалися у Краматорську, Костянтинівці, Дружківці та Богородичному

Gascover

Розповідаємо, чим ще займався Донецькоблгаз у Краматорську та районі минулого тижня

gazovyky5

Вони відмовились від евакуації і продовжували роботу попри небезпеку обстрілів

коментарі