Важливо :: Гроші :: 10 серпня 2023 09:00 , Краматорск Пост
ukrittya-volonteri-kramatorsk (7)

У Краматорську без тендеру витратять майже 18,5 млн грн на ремонт бомбосховищ

Підприємства-підрядники мають тісні зв’язки з міською адміністрацією

Управління з питань цивільного захисту Краматорської міської ради з червня по серпень 2023 року уклала 30 договорів на ремонт підвалів у житлових будинках міста з метою облаштування там укриттів. Загальна вартість робіт становить 18,419 млн грн.

При цьому Управління не проводило відкритих торгів, виправдовуючи це необхідністю негайного розв'язання питання забезпечення мешканців міста сховищами на випадок ракетних обстрілів. Про це пише Дій-Краматорськ.

Закуповуються ці роботи відповідно до рішення міської комісії з питань ТЕБ і НС, яким передбачено реконструкцію 60 сховищ у житлових будинках міста.

Середня вартість облаштування укриття становить 613 тис грн. Згідно умовам договору, розміщувати їх будуть у підвалах житлових будинків. Планується, що в цих приміщеннях будуть відремонтовані та пофарбовані стіни, встановлені нові двері, відновлене освітлення. Крім того, мають бути облаштовані вбиральні, сходи мають бути доведені до ладу і облаштовані поручнями. Також у цих приміщеннях будуть встановлені дерев'яні лави.

Втім, якщо уважно придивитися до підрядників, які будуть займатися цими ремонтами, то можна помітити, що всі вони входять до близького оточення чинної міської влади.

Стан укриттів у Краматорську

З тих укриттів, які ми перевірили, лише в одному можна без перешкод сховатися від обстрілу

Найбільшу суму поки що отримало ПП "СУНА". За ремонт 10 сховищ міський бюджет має сплатити компанії 7,435 млн грн. Приватне підприємство "СУНА" зареєстровано у Краматорську у 2005 році. Його керівником та власником є місцева мешканка Олена Гордієнко. Юридична адреса підприємства сходитися з адресою ТОВ "Управляюча компанія "Ладіс".

Крім того, до 2018 року Олена Гордієнко володіла 25% статутного капіталу цієї компанії. Керівником "Ладісу" є Дмитро Литвинов – депутат міської ради від ОПЗЖ і постійний учасник нарад в міській адміністрації з комунальних питань.

Тісно пов'язаний з "Ладісом" ще один підприємець, який буде займатися ремонтом міських бомбосховищ, - Олексій Мальцев. Він отримав підряд на ремонт 10 сховищ на загальну суму 5,645 млн грн.

Олексія Мальцева, за відомостями судового реєстру, у 2016 році спіймали за кермом напідпитку. А в судовому рішенні про притягнення його до адміністративної відповідальності зазначено, що він працює працівником комплексного обслуговування (так офіційно називається посада двірника) у ПП "СУНА". Це те саме підприємство, яке знаходиться за однією адресою та має спільних з "Управляючою компанією “Ладіс" засновників.

Того ж 2016 року з нього намагалися стягнути прострочений кредит (справу закрили через добровільну оплату).

В цьому ж році КВП “КМРТС” намагалося стягнути з нього заборгованість за опалення. І тоді це комунальному підприємству вдалося. Але у 2021 році КВП “КМРТС” знов займалося примусовим стягненням накопиченого боргу.

Вірогідно, ця людина є так званим "підставним директором", фіктивним ФОПом.

Ще одним підрядником з ремонту сховищ, який пов'язаний з "Ладісом", є ТОВ "РСК Еліт-Сервіс". Воно буде ремонтувати 2 об'єкти та отримає за це 1,173 млн грн. Власником 40% статутного капіталу цього підприємства є Дмитро Литвинов.

Таким чином, лише на цих закупівлях без тендерів підприємства та ФОПи, пов'язані з Дмитром Литвиновим, отримали 14,253 млн грн.

Підряд на ремонт ще двох сховищ у житлових будинках дістався підприємцю Володимиру Прибу. За це він має отримати 1,340 млн грн. Підприємництвом він займається близько 5 років, а ось активно вигравати тендери почав у 2022 році.

За неповні два роки він отримав вже понад 35 млн грн, за результатами виграних тендерів. З них майже 14 млн грн за ремонт зруйнованої російськими обстрілами школи й понад 11 млн грн за постачання різноманітним міським структурам генераторів.

Вхід до укриття

Ремонт приміщень закладу теж входить до переліку робіт, що має виконати підрядник

Крім того, Володимир Приб є співвласником ТОВ "Схітбудпроммонтаж". А ще одним співвласником та керівником цієї фірми є Роман Портаненко.

Він також є одним з підприємців, який отримав підряди на ремонт бомбосховищ. Роман Портаненко буде ремонтувати 2 сховища на загальну суму 1,319 млн грн.

І ще підряди на облаштування 3 сховищ отримав приватний підприємець Дмитро Анісімов. Вартість передбачених робіт становить 1,5 млн грн. Пан Анісімов зареєстрував свою підприємницьку діяльність в лютому 2023 року. Й відразу у травні отримав підряд на реконструкцію сховища вартістю понад 7 млн грн. А загальна сума виграних ним за нетривалий час свого існування як ФОПа тендерів становить 9,5 млн грн.

Поки що знайти його зв'язків з міською адміністрацією не вдалося. Але дуже підозрілим виглядає той факт, що недосвідчений підприємець зумів регулярно отримувати замовлення за бюджетний кошт. Тим більше, що про проведення цих закупівель ніде додатково не оголошувалося й жодна стороння фірма не мала змоги заявити про своє бажання отримати цей підряд.

Інші статті на цю тему

samoskid-daewoo

Протягом поточного року на придбання різноманітної техніки вже витрачено 45 млн грн

arhivniy-viddil-kramatorskoi-miskradi

Краматорська МВА планує закупити три кліматичні комплекси в півтора рази дорожче ринкової вартості

oleksandr-goncharenko-kramatorsk
коментарі