Важливо :: Життя громади :: 20 жовтня 2020 13:10 , Краматорск Пост
sud-roditeli-zamorili-rebenka-golodom

У Краматорську будуть судити батьків, які заморили дитину голодом

Завершено досудове розслідування за фактом злісного невиконання батьківських обов'язків, що привело до загибелі дитини

Трирічний хлопчик не отримував від батьків належного харчування та лікування, що призвело до його загибелі, повідомляє Краматорський відділ поліції. Правоохоронці понад рік чекали на результати комплексної судової експертизи. Наразі слідчими Краматорського відділу поліції за погодженням прокуратури обвинувальні акти відносно обох батьків спрямовано до суду.

У квітні 2019 року до Краматорського відділу поліції надійшло повідомлення про смерть дитини. За цим фактом розпочалося досудове розслідування за ст. 166 Кримінального кодексу України «Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування».

Слідство встановило, що хлопчик народився 18 січня 2017 року. Батьки всіляко уникали контролю з боку лікарів за його розвитком та станом здоров’я. Через неналежне годування у дитини розвинулася білково-енергетична недостатність (вплив голоду) та інші захворювання. Коли стан здоров’я дитини погіршився, її було госпіталізовано. Лікарі призначили необхідний курс препаратів для поліпшення стану маленького пацієнта, а також закликали батьків до забезпечення його повноцінного харчування. Про родину повідомили до служби у справах дітей Краматорської міської ради.

У квітні 2019 року хлопчик помер. Він важив вдвічі менше необхідної норми. Слідчі Краматорського відділу поліції призначили комплексну судову експертизу, яка тривала більше року. За її висновком, смерть дитини могла бути повністю попереджена за умови належного годування та стаціонарного лікування.

Досудове розслідування завершено. Поліцейські за погодженням прокуратури спрямували кримінальне провадження до суду. Батькам загрожує до 5 років позбавлення волі.

Інші статті на цю тему

dtp-perepelycia

Суд виніс вирок, з яким не згодні родичі загиблої

nelya-shtepa

Розповідаємо про хід розгляду справи, що триває вже 9 років

mikola-matvienko

До цього новопризначений начальник також обіймав керівні посади

коментарі