Важливо :: Гроші :: 15 січня 2024 14:45 , Олена Круглова
blochno-modulna-kotelnya

У Краматорську будуватимуть модульні котельні на територіях кількох комунальних закладів: що відомо про ці будівництва

Де саме та для чого їх побудують? І чи означатиме це відмову установ від центрального теплопостачання?

У Краматорську планують будувати модульні твердопаливні котельні: три з них на територіях місцевих шкіл і ще дві на територіях медзакладів.

Так, за даними ProZorro, котельні планують побудувати у ЗОШ № 10, № 16 і ЗЗСО ім. В. Стуса. Очікувана вартість будівництва складає, відповідно, 8,03 млн грн, 8,56 млн грн та 7,2 млн грн. Згідно з техзавданнями всіх трьох тендерів, це будуть блочно-модульні котельні з тепловою потужністю 1000 кВт.

Їх будівництво передбачено закінчити до початку березня 2025 року. А поки що триває прийом пропозицій від учасників торгів. Початок аукціону запланований на 26 січня поточного року.

Подібну котельню потужністю у 2000 кВт планують будувати й на території КНП "Міська лікарня №3". Тендер на це будівництво був оголошений двічі у грудні 2023 року. Перші торги не відбулися через відсутність тендерних пропозицій. А другі, буквально, сьогодні завершилися успішніше - свою пропозицію надав єдиний учасник ТОВ “Ренесанс”. Підприємство запропонувало трохи нижчу за очікувану вартість ціну у 9 733 619 грн. Наразі ця пропозиція очікує рішення замовника, яким є Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради.

Щодо будівництва ще однієї котельні, її також мають намір будувати на території міського медзакладу. Про це розповів  Kramatorsk Post начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов. Щоправда, у системі ProZorro тендер ще не оголошений. Тож деталі цього будівництва поки що невідомі.

Але необхідність їх будівництва пояснюють можливими проблемами з центральним теплопостачанням.

“У 2022 році в місті були проблеми зі сталим газопостачанням та електропостачанням через постійні обстріли з боку російських окупантів, що впливало на роботу ТЕЦ та критичної інфраструктури в цілому.  Завдяки підтримці USAID в рамках меморандуму до Краматорська було поставлено котельні. Під їх будівництво було розроблено ПКД, яке включає в себе додаткове обладнання та необхідні приміщення для обслуговування згідно з нормами чинного будівельного законодавства, та безпосередньо будівельні роботи”, - пояснив Ігор Єськов.

Він розповів, що всі котельні наразі будуть резервними. Тобто у разі виходу з ладу або руйнації центрального теплопостачання котельні забезпечать опаленням зазначені заклади.

А також додав, що у майбутньому вони зможуть повноцінно функціонувати та обігрівати відповідні об'єкти незалежно від централізованого теплопостачання.

Фото обкладинки - ілюстраційне

Інші статті на цю тему

magistralna street

Минулого року з ним уклали договір майже на 20 млн на ремонт першої частини цього ж шляхопроводу

remont-dorig-ta-vantazhivki

Огляд найдорожчих місцевих тендерів

zakupivli-kramatorska
коментарі