Важливо :: Життя громади :: 11 січня 2023 16:32 , Олексій Ладика
stend-nkmz-2

У Краматорську демонтували інформаційний стенд НКМЗ: що стало причиною

Міська влада каже, що це не перша і не остання конструкція, яка була демонтована

Комунальники демонтували інформаційний стенд Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ), який стояв біля фонтану у центрі Краматорська ще з радянських часів.

test Стенду НКМЗ більше нема. Фото - Микола Жалнін/Kramatorsk Post

На цьому стенді завод розміщував інформацію про своє підприємство або вітав містян зі святами, також він використовувався для агітації у передвиборний період. Протягом щонайменше року інформація на цьому стенді не змінювалася.

Ось так він виглядав у листопаді 2021 року:

test Інформаційний стенд НКМЗ у листопаді 2021 року. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Ті самі зображення були на стенді, коли його демонтували 10 січня 2023 року:

test Демонтаж інформаційного стенду НКМЗ, 10 січня 2023 року. Фото - Новости Краматорска

Начальник управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Краматорської міськради Ігор Єськов розповів Kramatorsk Post, що стенд був незаконною рекламною конструкцією — за його словами, він не належав НКМЗ, а був “безхозним”, тобто, не перебував ні на чийому балансі.

“Демонтують згідно з рішенням Краматорської міської ради від 29.09.2021 “Про Затвердження розміщення зовнішньої реклами на території Краматорської територіальної громади. Всі рекламні споруди в місті, які не відповідають цьому порядку, будуть демонтовані”, - сказав Ігор Єськов.

“Цей процес триває вже понад рік, ця споруда далеко не перша і не остання”, - додав він.

Окрім інформаційного стенду НКМЗ у місті зараз відбувається демонтаж й інших рекламних конструкцій. Так, рекламні борди і стенди демонтують у "червоній зоні" на вулиці Парковій (більше про рекламні зони - далі у статті).

test Демонтаж рекламних конструкцій на вулиці Паркова. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Нагадаємо, у вересні 2021 року депутати Краматорської міської ради затвердили Порядок розміщення зовнішньої реклами на території Краматорської територіальної громади. Документ пройшов всі етапи узгоджень і набрав чинності з моменту оприлюднення на офіційному сайті.

У Краматорську питання розміщення зовнішньої реклами до певного часу було неврегульованим. З одного боку, не було жодного регуляторного документу, яким би чітко визначалися вимоги до зовнішніх рекламних об'єктів. З іншого боку, підприємці-рекламники мали низку проблем щодо отримання дозволу на розміщення такої реклами та непрозорих вимог з боку влади.

Не працювала і система контролю за існуючими рекламними об'єктами. Так, влітку 2020 року тільки у центральній частині міста було виявлено 596 незаконних рекламних конструкцій.

Крім того, страждав місцевий бюджет, адже деякі рекламники мали заборгованість через несплату оренди за рекламне місце.

Протягом осені 2020 року деякі незаконні конструкції з вулиць прибрали. Серед них, зокрема, плеяду рекламних бордів на Двірцевій, а також LED-екран на перетині Двірцевої і Стуса.

Прийнятий депутатами Порядок розміщення зовнішньої реклами чітко визначає зони розміщення реклами. У Краматорську їх тепер чотири. Так, центр міста весь віднесено до першої зони і в ній забороняється розміщувати будь-які рекламні засоби (саме в цій зоні перебував інформаційний стенд НКМЗ та рекламні конструкції по Парковій, що зараз демонтуються).

test

В зоні 2 дозволяється розміщення тільки сіті-лайтів та тумб. В зоні 3 дозволяється розміщення всіх рекламних засобів за винятком арочних рекламних конструкцій над проїзною частиною.  В 4 зоні дозволяється розміщення усіх видів зовнішньої реклами.

В залежності від зони розміщення залежить вартість аренди рекламного місця - Порядком визначені відповідні коефіцієнти. Порядок також визначає процедуру та терміни отримання дозволів на розміщення реклами.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

kava-zavarna

Если подобрать хороший кофе и правильно его заварить, можно получить напиток не хуже, чем в лучших кофейнях

obstril-nkmz (1)

Також постраждали понад 20 багатоповерхівок і ТЦ "Амстор"

NKMZcover

Потужності заводу були законсервовані з початку повномасштабного вторгнення

коментарі