Важливо :: Життя громади :: 31 січня 2022 15:16 , Олексій Ладика
ochisni-harkivvodokanal

У Краматорську депутати відхилили петицію про перерахунок оплати за смердючу воду

На річці, яку вважають основною причиною забруднення, від отруєння токсичними речовинами гинуть качки

Депутати Краматорської міської ради відхилили петицію, яка пропонувала зобов'язати "Краматорський водоканал" перерахувати оплату за "смердючу" воду.

Петицію у грудні минулого року написала мешканка Краматорська Олена Поволоцька. Вона зазначала, що згідно санітарних норм, питна вода для населення повинна бути прозорою та не мати різкого та відчутного запаху або присмаку. Але у грудні краматорці протягом кількох тижнів скаржились, що вода смердить.

"Оскільки вже є інформація в відкритих джерелах про те, що воду, яку подає "Краматорський водоканал" мешканцям міста, не рекомендують пити та готувати на ній їжу, то така вода вже не відноситься до питної, а належить до технічної. Крім того, ніякої альтернативи жителям міста, де брати питну воду - не надають. А це означає, що кожен за свої кошти повинен купувати собі воду для пиття та приготування їжі", - писала авторка петиції.

Враховуючи це, пані Олена вважала за необхідне не брати плату за воду з крану, як за питну, з того моменту, коли люди почали скаржитись на їхню якість, і зробити перерахунок. 

"Змушувати платити за смердючу ліками воду, як за джерельну - це нахабство. Питна вода не повинна мати різкого запаху та присмаку і крапка", - заявляла краматорка.

Петиція швидко набрала 377 голосів замість необхідних 250, і минулої сесії вона була винесена на розгляд депутатів міськради.

Обранці визнали пропозицію про перерахунок оплати за воду неконструктивною. Як йдеться у рішенні депутатів, компетентні органи не встановили причину погіршення якості води, відповідно, не встановлена вина "Краматорського водоканалу". Окрім того, відсутній юридичний механізм, який можливо застосувати для такого перерахунку.

За таку відповідь на петицію проголосували 27 депутатів, 5 обранців були проти, 4 утрималися. Результати голосування можете побачити на графіку:

Так а що з водою?

Перед Новим роком відбулась нарада під головуванням заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Шахматенка. Тема погіршення стану води у Сіверському Дінці, яка є джерелом питної води для мешканців Донеччини, на цій нараді була ключовою, повідомляє Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурів (БУВР). 

На засіданні представили результати лабораторних досліджень, у тому числі відбору проб на річках на території Харківської області. Український інститут гідробіології ім. Марзєєва, зокрема, виявив забруднення у річках Лопань (притока р. Уди) та Уди (притока р. Сіверський Донець), які є приймачами стічних вод КП "Харківводокнал". 

test Відбір проб води у Харківській області. Грудень 2021. Фото - Сіверсько-Донецьке БУВР

"Харківводоканал", у свою чергу, стверджує, що не порушує технологічного процесу та дотримується усіх нормативів очистки стічних вод.

За підсумками наради, усі результати лабораторних досліджень направлять до центрального апарату Державної екологічної інспекції для детального аналізу та фахової оцінки ситуації. "Харківводоканалу" рекомендували звернутися до Державної екологічної інспекції про проведення позапланової перевірки роботи очисних споруд Харкова за участі представників робочої групи від Донецької області. 

Окрім того, інформацію про погіршення якості води у Сіверському Дінці направили до правоохоронних органів Донецької і Харківської областей.

Найбільше бруду - з Харкова

Сіверсько-Донецьке БУВР повідомляє, що "Харківводоканал" здійснює 170 млн кубометрів скидів на рік і це складає 62% від загального обсягу скидів по суббасейну р. Сіверський Донець, які відносяться до категорії нормативно очищених.

Від 70 до 100% усіх забруднюючих речовин (органічних, біогенних, небезпечних) суббасейну р. Сіверський Донець надходить саме з басейну р. Уди від діяльності Харкова.

Якість води у гирлі р. Уди та у р. Сіверський Донець нижче впадіння цієї притоки є однією з найгірших у басейні по таких показниках, як БСК5, азот амонійний, фосфати, нітрити, нітрати, кадмій, мідь, нікель, свинець, цинк та ін.

У Харкові є екологічний рух "Чисті Уди", який бореться за очищення цього притоку Сіверського Дінця. Очільник руху регулярно публікує звіти про катастрофічну ситуацію зі станом води у цій річці. Так, у січні на річці почали гинути качки - як з'ясувалося, причиною смерті стало отруєння токсичними речовинами. Якими саме - стане відомо після дослідження уражених органів птахів у Києві.

(якщо прикріплені дописи з Інстаграму не відображаються, оновіть сторінку)

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Артем Приходько | ЭКОБЛОГЕР 🇺🇦 (@artprykhodko)

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Артем Приходько | ЭКОБЛОГЕР 🇺🇦 (@artprykhodko)

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Артем Приходько | ЭКОБЛОГЕР 🇺🇦 (@artprykhodko)

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Артем Приходько | ЭКОБЛОГЕР 🇺🇦 (@artprykhodko)

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Артем Приходько | ЭКОБЛОГЕР 🇺🇦 (@artprykhodko)

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Артем Приходько | ЭКОБЛОГЕР 🇺🇦 (@artprykhodko)

Який зараз стан води у Краматорську

25 січня "Краматорський водоканал" опублікував показники якості питної води, яка подається споживачам з фільтрувальної станції.

Згідно з даними водоканалу, вода відповідає гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною. Запах питної води відповідає гранично допустимому нормативу.

Нагадаємо, з початку грудня мешканці Краматорська та деяких інших міст Краматорського району скаржаться не неприємний запах води з-під крану. Більш детально про ситуацію навколо цього читайте на сайті Kramatorsk Post.

Рік тому вода з-під крану теж мала поганий запах, а ще в акваріумах гинули рибки. Тоді з'ясувалося, що вміст амонію у Сіверському Дінці був перевищений у 2-4 рази, а джерело забруднення виявили у Харківській області, і точніше - у річці Уда, яка є притоком Дінця.

Найбільш вірогідним джерелом забруднення назвали міські очисні споруди №2, так звані "Безлюдівські міські очисні споруди" комплексу "Харківводоканал".

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

remontni-roboti-kramatorskogo-vodokanalu
yasnogirka_truba3

Після наради у начальника МВА знайшли половинчасте вирішення проблеми

vodopostachannya

Наразі підприємство вже подало до суду майже 400 відповідних заяв на своїх абонентів

коментарі