Важливо :: Життя громади :: 05 вересня 2022 11:50 , Олексій Ладика
burzhujka-2

У Краматорську купляють тисячу буржуйок на 6 млн грн

Через відсутність газопостачання у місті очікується найскладніша зима за останні десятиліття

У Краматорську купляють тисячу буржуйок, які будуть забезпечувати теплом пункти обігріву і об'єкти критичної інфраструктури. 

На ProZorro вже відбувся відповідний тендер і 26 серпня між Управлінням з питань цивільного захисту та компанією "Крамтехцентр" було підписано договір. 

Згідно з контракту, "Краматехцентр" має виготовити тисячу печей для опалення приміщення з варильною поверхнею, вартість однієї буржуйки становить 5 тисяч гривень. Загальна сума контракту, разом з 20% податку на додану вартість, становить 6 млн грн. 

Строк поставки буржуйок  — з серпня до 31 грудня цього року.

Начальник Управління з питань цивільного захисту Сергій Кукочка розповів Kramatorsk Post, що, зважаючи на складну зиму, що очікується в цьому році, у Краматорську планується розгортання більшої кількості пунктів обігріву - як стаціонарних, так і мобільних (перелік та місця дислокації наразі визначаються). 

"Саме для цих пунктів та для об'єктів критичної інфраструктури потрібні ці "буржуйки". Можливо, частину буде видано найбільш вразливим верствам населення (порядок видачі в розробці)", - сказав пан Кукочка.

"Ми вже розпочинаємо виготовляти ці печі для опалення. У народі їх називають буржуйками. Враховуючи відсутність газу на Донеччині, така піч може бути частковим вирішенням проблеми опалення восени та взимку у приватних будинках", — цитує ІА "Вчасно" директора та співвласника підприємства Максима Коротуна.

За його словами, таку буржуйку можна топити дровами, також вона матиме варочну поверхню, що дозволить готувати їжу на ній.

"Крамтехцентр" - машинобудівне підприємство з Краматорська, яке через бойові дії переїхало до Дніпра. Таке замовлення дозволить завантажити роботою працівників та своєчасно виплачувати їм заробітну плату, що особливо важливо в умовах війни.

Майбутній опалювальний сезон у Краматорську, та і на всій вільній території Донеччини, дійсно під загрозою зриву - про це чесно попереджає і міська, і обласна влада. В першу чергу через відсутність газу, якого немає з кінця травня і невідомо, коли з'явиться, тому що бойові дії у регіоні тривають.

"Якщо газу немає, то немає опалення в місті. Навіть на вугіллі без газу не вийде працювати. Не запустяться котельні, неможливо підсвітити смолоскип", - зазначає керівник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.

Він додає, що без опалення у багатоквартирних будинках взимку не буде води та не працюватиме каналізація - до настання холодів вода та каналізаційна система будуть відключені на вході до будинку, інакше замерзне система та будуть тисячі поривів. Залишається тільки електрика, але критичний максимум, при якому витримають міські мережі - п'ять тисяч заселених квартир та 10 тисяч заселених будинків на селищах.

За підрахунками міської влади, всередині липня у Краматорську було заселено приблизно 20 тисяч квартир і стільки ж приватних будинків на селищах. Населення міста оцінювалося у 68 тисяч людей (з "довоєнних" 180 тисяч), що дуже багато для таких умов, які будуть взимку.

Через майбутню складну зиму і жорстокі бойові дії, які продовжуються, наприкінці липня у Донецькій області оголосили обов'язкову евакуацію: людям, які виїжджають в інші регіони України, обіцяють надавали безкоштовне житло, безкоштовне харчування, гуманітарну допомогу та виплати.

Тим людям, які все ж вирішать залишитися, потрібно буде підписати бланк відмови від евакуації - ось так він виглядає.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

opalennya-otoplenie-batarei

Очільник міста підписав відповідне розпорядження

snigopad-kramatorsk (13)

Один з теплопостачальників вже вимкнув опалення, люди мерзнуть

IMG_2302

Точну дату запуску влада не називає з безпекових причин

коментарі