Важливо :: Гроші :: 19 липня 2021 17:39 , Олексій Ладика
grivni-1000-griven

У Краматорську міська влада хоче взяти кредит на 100 млн грн

Сміттєвози, екскаватори, ремонти лікарень - розповідаємо, куди планують витратити ці гроші

Міська влада Краматорська хоче взяти позику в "Укрексімбанку" на 100 млн грн і віддати ці гроші за п'ять років. Проєкт такого рішення міськради з'явився на її офіційному сайті.

Ось, на що планують витратити позичку:

  • купівля 4 самоскидів МАЗ 12 т - 8,680 млн грн
  • купівля 8 сміттєвозів "Scania" - 33 млн грн
  • капітальний ремонт автомобільної дороги по вул. Проїзна - 4,032 млн грн
  • придбання 2 екскаваторів "JCB" - 2,8 млн грн
  • придбання серверного обладнання для обробки, аналітики системи архівації та швидкого доступу до відеоархіву з комп’ютерної та оргтехніки для моніторингового центру - 10 млн грн 
  • будівництво будівлі Центру надання адміністративних послуг по вул. Паркова - 16 млн грн
  • капітального ремонт (термомодернізація) будівлі травматологічного корпусу "Міської лікарні №3" з благоустроєм прилеглої території - 7,5 млн грн 
  • капітальний ремонт приміщень будівель дитячої лікарні з благоустроєм прилеглої території" - 17,988 млн грн.

Ці заходи відбуваються в рамках різних міських програм - Програми благоустрою на 2020-2024 роки, Програми реформування і розвитку водопровідно-каналізаційного господарства на 2021-2023 роки, Програми "Краматорськ - комфортне та безпечне місто" на 2018-2023 роки, Програми економічного і соціального розвитку Краматорської територіальної громади на 2021 рік.

Згідно з проєктом рішення, кредит планують брати під 11,2 відсотки річних. Строк погашення основної суми боргу – не пізніше серпня 2026 року. Депутати повинні будуть передбачити у загальному фонді міського бюджету Краматорська на 2021- 2026 роки видатки на виконання боргових зобов’язань міста. Згідно з графіку погашення кредиту, який додається до проєкту рішення, разом з відсотками місто може віддати банку 129 млн 886 тис. 644 грн. 

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко у коментарі Kramatorsk Post зазначив, що таким чином керівництво міста прагне залучати додаткові ресурси для більш швидкого розвитку інфраструктури міста та вирішення гострих питань. За його словами, "це роблять успішні міста як Харків, Маріуполь та інші". 

"На депутатських комісіях та на сесії буде більш детальний коментар, також з прикладами, скільки залучено кредитних ресурсів в інших містах. Чому ми сидимо і не повторюємо гарний досвід інших успішних міст?", - каже Олександр Гончаренко.

Проєкт рішення про позику на 100 млн грн планують винести на позачергову сесію депутатів міськради, яка відбудеться 5 серпня.

Інші статті на цю тему

Budgetcover

Олександр Гончаренко розповів, як брак коштів може вплинути на життя міста, а також про те, що вихід уже шукають

Kramatorskbudgetcover

Краматорську та іншим громадам доведеться повертати частину вже використаних коштів

hryvni

Доходів у Краматорської територіальної громади буде більше, ніж видатків, але є нюанс.

коментарі