Важливо :: Життя громади :: 20 січня 2022 12:29 , Олексій Ладика
teroborona-lugansk

У Краматорську на тероборону збираються виділити півмільйона гривень

Розповідаємо, на що підуть ці гроші

Члени виконкому Краматорської міської ради попередньо затвердили Програму забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Краматорської територіальної громади на 2022 рік. Тепер її ще мають підтримати депутати міськради.

Що це за програма і що вона передбачає

українська армія

Как обстоят дела с убежищами и теробороной в Краматорске, что делать и чего нельзя делать во время обстрела и беовых действий

Метою Програми є створення належних умов для роботи краматорського батальйону територіальної оборони, удосконалення системи управління, роз'яснення населенню положень Закону про основи національного спротиву, максимальне залучення населення до оборони держави та популяризації служби в резерві.

Для того, щоб забезпечити функціонування тероборони, планується виділити з міського бюджету 500 тис. грн. Ось на що мають піти ці гроші:

- ремонт та обладнання приміщення для зберігання секретних документів та роботи з ними батальйону територіальної оборони - 100 тис. грн; 

- ремонт та обладнання кімнати чергового батальйону територіальної оборони - 300 тис. грн; 

- створення та обладнання двох робочих місць (столи, крісла, ноутбуки, багатофункціональні пристрої) в штабі територіальної оборони Краматорського району для представників Краматорської територіальної громади - 100 тис. грн.

Програма також передбачає створення системи пунктів управління Краматорської територіальної громади, забезпечення їх надійного функціонування, забезпечення автономної роботи захищеного пункту управління. 

Окрім того, міська влада бере на себе зобов'язання всебічно допомагати Краматорському районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки (так тепер називається військкомат) та теробороні висвітлювати положення Закону про національний спротив і популяризувати службу у теробороні.

Що таке територіальна оборона

Минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон про національний спротив - 1 січня 2022 року він набув чинності. Цей закон, зокрема, передбачає створення сил територіальної оборони.

Відповідно до закону, у разі військової загрози у завдання бійців тероборони входитиме захищати місто і населення до розгортання основних військ на цій території. Крім того, тероборона бореться з диверсантами та незаконними збройними формуваннями, бере участь у охороні важливих об'єктів та комунікацій та критично важливих об'єктів інфраструктури, будівель органів влади, захисту населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій, бере участь у підготовці громадян України до національного опору тощо.

Інші статті на цю тему

starovarvarivka-kaplichka

Таку ж скульптуру поставили у Дмитрівці

vitalij-antonenko-kirkach

За кілька днів до цього він писав у соцмережі, що відчуває себе щасливим

pohoroni-vitalij-kirkach-antonenko

Хлопець воював у лавах місцевої тероборони

коментарі