Важливо :: Життя громади :: 12 серпня 2021 15:15 , Олексій Ладика
vakcinaciya-kramatorsk

У Краматорську не можуть щеплювати дітей від 12 років: не вистачає вакцини "Pfizer"

Міністерство охорони здоров'я дозволило вакцинувати дітей у деяких випадках

У Краматорську поки що не можуть вакцинувати дітей віком від 12 років через те, що у місті залишки вакцини "Pfizer" є лише для тих, хто зробив перше щеплення цією вакциною.

Про це на брифінгу у Центрі масової вакцинації 12 серпня повідомив начальник відділу охорони здоров'я Андрій Петриченко.

"Наразі у нас у місті є деякі проблеми з цим. У нас залишки вакцини "Pfizer" є лише на другу дозу для тих, хто отримав першу дозу. Найближчим часом ми очікуємо постачання вакцини і буде достатня кількість, будемо проводити щеплення "Pfizer", - сказав він.

Петриченко зазначив, що людина, яка отримала перше щеплення вакциною "Pfizer", повинна отримати друге щеплення такою ж вакциною.

У липні Міністерство охорони здоров'я України дозволило вакцинувати від коронавірусу дітей віком від 12 років, але лише вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

Вакцинацію дитини можна робити лише, якщо вона:

  • має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації,
  • з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
  • виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
  • є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або  сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19,
  • приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та має документи на підтвердження цього.

У Центрі масової вакцинації від коронавірусу, який розташовується на автовокзалі Краматорська, щеплення можуть отримати усі охочі віком від 18 років. Там можна вакцинуватися лише CoronaVac (якщо хочете отримати іншу вакцину, звертайтесь до сімейного лікаря). При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Графік роботи Центру вакцинації у Краматорську: 9:00-15:00. Прийом відвідувачів припиняється о 14:30.

Пункт щеплення працює щоденно.

Додаткова інформація за телефоном: +380503570705.

За словами Андрія Петриченка, у Центрі вакцинації працюють три лікарські бригади, за необхідності туди можуть направити ще дві бригади. Начальник відділу охорони здоров'я повідомив, що кількість охочих отримати щеплення зростає: у перший день після відкриття Центру там вакцинували 44 людини, вчора - вже 235.

Інші статті на цю тему

karantin

Лише "зелений" ковід-сертифікат звільняє від усіх обмежень

koronavirus

Наразі у Краматорську немає вакцини Pfizer, її постачання очікують на цьому тижні

vakcinaciya-donmet

І де її можна отримати у Краматорську

коментарі