Корисно :: Пояснюємо :: 26 вересня 2022 21:10 , Олексій Ладика
vidacha-gumanitarki-kramatorsk

У Краматорську нові правила видачі гумдопомоги від волонтерів: що змінилося

Гуманітарку тепер видаватимуть не всім

З вересня змінилися правила видачі гуманітарної допомоги, яку видають волонтери гуманітарної асоціації "Все буде добре Україна" (ВБД Україна). Якщо раніше продуктовий набір міг отримати кожен мешканець Краматорська, то зараз - лише певні категорії людей і лише один набір на родину.

Чому змінилися правила видачі гуманітарки

Головний донор "ВБД Україна" - міжнародний благодійний фонд World Central Kitchen, який постачає продукти - вирішив змінити кількість видачі наборів, оскільки у Краматорську останнім часом активно діють й інші гуманітарні програми, як от World Food Program, "Червоний хрест" та інші. 

"Цим процесом керує донор, а не ми. Оскільки гуманітарної допомоги забагато зараз, донор це бачить і каже: давайте диференціювати допомогу і видавати один набір на сім'ю", - каже Катерина Онищенко, директорка Благодійного фонду Едуарда Мкртчана, який разом з сімома іншими громадськими організаціями входить до складу гуманітарної асоціації "ВБД Україна".

test Катерина Онищенко, директорка БФ Едуарда Мкртчана. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Це правильно не стосується "гарячих точок" - місць, розташованих поблизу лінії фронту або щойно деокупованих. Так, останні кілька тижнів волонтери возили гуманітарну допомогу до Ізюму та сіл Ізюмського району, до Святогірська, а також продовжують возити в охоплені вогнем Авдіївку, Мар'їнку, Соледар, Бахмут і так далі - там продовжують видавати гуманітарку кожному. 

Ще один момент, який вплинув на процес видачі допомоги у Краматорську - нездорова напруга у чергах за гуманітаркою, яка виникла на початку вересня. Люди сварилися, ображали волонтерів і займали чергу з ночі, порушуючи комендантську годину. Довелося на тиждень взагалі припинити видачу гуманітарки.

"З 1 вересня був такий великий наплив людей, що це спричинило якусь нездорову соціальну атмосферу. Тому ми вирішили переформатувати свою роботу, а для того, щоб переформатувати, нам треба було видихнути і подумати, як це правильно зробити. Ми змінили шлях видачі допомоги. У першу чергу видаємо ВПО (внутрішньо переміщеним особам), тому що ми розуміємо, що це люди без своїх домівок, їм найважче зараз. Потім почали видавати людям віком 80+, потім зменшили до 60+", - каже Катерина Онищенко.

Після цього планується видавати гуманітарку людям з інвалідністю, багатодітним родинам, малозабезпеченим, самотнім - коли це буде, повідомлять додатково (радимо підписатися на наш Телеграм чи Вайбер, щоб не пропустити).

test Після нововведень кількість людей у чергах зменшилася. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

За словами директорки БФ Мкртчана, кількість людей у Краматорську збільшується. Якщо на початку діяльності волонтери "ВБД Україна" видавали 20 тисяч пакунків на місяць, то у червні видали 40 тисяч, у липні - 63 тисячі, а в серпні вже 75 тисяч.

"Дуже багато людей повернулися. До цього ми справлялися, бо було не так багато людей і всі не приходили одночасно. А це всі вирішили прийти одночасно", - каже пані Катерина.

Волонтери і раніше помічали, що найбільше людей ідуть за гуманітарною допомогою на початку місяця, потім отримувачів допомоги стає все менше.

"Є така психологічна штука, що багато хто хоче отримати пакунок першим, а хтось боїться, що допомогу більше не будуть видавати. Я з багатьма з черги розмовляю і мені починають щось кричати, голосно пояснювати, я питаю: "Чому ви кричите?". А вони не помічають цього за собою. Ми розуміємо, що йде такий психологічних зсув: вибухи, осінь, холодно, дощі. Тому 2, 5 вересня, коли ми ще всім видавали допомогу, всі поприходили і людей було дуже багато. Вони ще самі себе реєстрували і я бачу, що у списку вже 927-й записується. Люди стояли в черзі і ще один одного накручували", - пояснює Катерина Онищенко причини "нездорової атмосфери" у чергах.

Як видається гуманітарна допомога від "ВБД Україна"

Раніше люди самі записувалися у чергу за отриманням гуманітарної допомоги, списки могли губитися, дублюватися - це викликало додаткове роздратування і плутанину, плюс люди поспішали прийти і записатися першими, тож порушували комендантську годину. 

З вересня запис на отримання гуманітарки роблять виключно волонтери - вони не починають роботу раніше 9 ранку, тож приходити вночі і стояти в черзі сенсу немає. 

test Волонтерки реєструють отримувачів гумдопомоги. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Щоб записатися на отримання допомоги, потрібно прийти до пункту видачі гуманітарки у робочий день (понеділок, середа, п'ятниця), підійти до волонтера, який робить запис, ваші дані внесуть в журнал і ви отримаєте свій порядковий номер. 

Після того вам скажуть, в який день вам потрібно прийти за своїм пакунком. Наприклад, люди, які отримали з 1 по 500 номери, отримають свій пакунок у понеділок, з 501 до 1000 - у середу, з 1001 по 1500 - у п'ятницю, і так далі. 

"Коли людина приходить і реєструється, їй кажуть, наприклад: "Ваш номер 355-й. Ви будете отримувати у понеділок. Ваш пакет буде пронумерований і буде на вас чекати". І не треба квапитися, ніхто ваш пакет не отримає, окрім вас", - каже Катерина Онищенко.

На кожному центрі видачі допомоги буде висіти список людей, які сьогодні мають отримати пакунок з продуктами.

Куди звертатися для реєстрації і отримання гумдопомоги

Наразі у Краматорську працює два пункти видачі гуманітарної допомоги від "ВБД Україна":

  • бул. Машинобудівників, 49 (ТатоХаб)
  • вул. Перша Горна, 3

Графік роботи: понеділок, середа, п'ятниця з 9:00 до 15:00

При собі потрібно мати паспорт, ІНН, довідку ВПО.

Продуктовий набір можна отримати один раз на місяць і лише в одному центрі видачі (отримати допомогу в усіх центрах неможливо). Якщо ви вже отримували допомогу цього місяця, то вдруге приходити не треба.

Гаряча лінія +380995526818 (пн-пт з 9.00 до 15.00).

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

9etapdopomogycover

Зареєструватися на отримання допомоги можна протягом трьох тижнів

Humdopomoga10cover

Куди треба звертатися та що робити

11etpcover
коментарі