Важливо :: Життя громади :: 03 грудня 2021 17:14 , Олена Круглова
preskonferenciya-mizhnarodnogo-proyektu-chiste-povitrya-dlya-ukrayini-u-kramatorsku (1)

У Краматорську обговорювали обласну стратегію зменшення забруднення повітря

Чеські експерти з екології проведуть низку круглих столів з місцевими представниками влади та громадскості щодо регіональних планів покращення якості повітря

У Краматорську пройшла пресконференція міжнародного проєкту "Чисте повітря для України". В ній взяли участь представники чеської екологічної громадської організації "Арніка". В Краматорську, Дніпрі та Києві вони проведуть низку круглих столів з місцевими представниками влади та громадскості щодо регіональних планів покращення якості повітря.

Проєкт "Чисте повітря для України" реалізується вже 3 роки мережею громадського моніторингу "Еко сіті", яка встановила вже 600 станцій моніторингу повітря по всій Україні, у тому числі і в Краматорську. Спостерігати за даними моніторингу можна в режимі реального часу.

Під час пресконференції голова ГО "Арніка" Мартін Скальський розповів про низку досліджень щодо забруднення повітря в Україні і зазначив, що в Україні найгірші показники у порівнянні з країнами ЄС.

Читайте такжеЧем Краматорск дышит ночью: результаты мониторинга качества воздуха

Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від забруднення повідтря в Україні помирає в чотрири рази більше людей, ніж у п'ятірці найчистіших країн планети. Дослідження впливу забруднення на мешканців та навколишнє середовище в п'яти промислових містах показало, що найбільшими джерелами забруднення є металургія, хімічна промисловість та виробництво електроенергії.

бурая дымка - привычное явление для Краматорска

В Краматорске многое сделано, чтобы каждый мог знать, чем он дышит, но воздух чище не стал; Есть ли перспективы «развеять дым» и что делать?

Пан Скальський також зауважив на тому, що державний моніторинг якості повітря в Україні не є наразі вичерпним, а результатів цього моніторингу немає у відкритому доступу. Тому, за словами пана Скальського, саме громадський моніторинг є для українців доступним засобом отримання достовірної інформації про якість повітря і сприяє пошуку вирішення проблеми забруднення в Україні.

Голова ГО "Зелений світ - Друзі Землі" та заступник директора Центру екологічного моніторингу у м. Дніпро Олексій Ангурець коротко розповів про дослідження з питань управління якістю атмосферного повітря. В ньому надані узагальнені результати дослідження правових, організаційних та технічних аспектів управління якістю повітря. А також рекомендації для покращення ефективності рішень, пов'язаних із моніторингом стану повітря.

Інші статті на цю тему

vyrubka-derevev

КП УРСАС заключило договор на распил поваленных деревьев, но краматорчане говорят, что рубят живые насаждения. Полиция открыла производство. Подрядчик отказывается от комментариев.

lena-kudaeva

Для чого можна використовувати полотняні мішечки, авоськи, контейнери і шопери

Burningcover-

Розповідаємо, які штрафи за це загрожують та на скільки років можна потрапити до в'язниці

коментарі