Корисно :: Пояснюємо :: 14 вересня 2022 17:03 , Олексій Ладика
gumanitarka-kramatorsk

У Краматорську отримувачів гуманітарки від міськради просять підписати заяву: що відбувається

Найбільше непорозумінь у містян викликав один абзац заяви

Люди, які отримують допомогу від Гуманітарного штабу Краматорської міської ради, стикнулися з тим, що їх просять підписати заяву - без неї гуманітарку не видають.

Про це Kramatorsk Post повідомили читачі, також краматорці почали писати про це у соцмережах.

"Ось така заява була сьогодні для того, щоб отримати гуманітарну допомогу в музичній школі! Не підпишеш - не отримаєш гуманітарку", - пише мешканка Краматорська Вікторія у Фейсбук-групі "Kramatorsk".

У бланку заяви, фото якого надіслали нам читачі і який публікують у соцмережах, є поля для особистих даних отримувача допомоги, включно із серією і номером паспорта та ідентифікаційним кодом, але найбільше непорозумінь у містян викликав наступний абзац заяви:

"Підписом цієї заяви я підтверджую, що я підтверджую, що не маю права відповідно до законодавства на отримання грошової допомоги за рахунок коштів державного бюджету та/або у рамках допомоги від міжнародних організацій".

test

В Управлінні інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ повідомили Kramatorsk Post лише те, що гуманітарна допомога видається згідно з Постановою Кабінету міністрів України №328 та Порядку безоплатної видачі мешканцям Донецької області продовольчих товарів тривалого зберігання під час дії воєнного стану.

 У Постанові Кабміну написано, що на період дії воєнного стану на тих територіях, де тривають бойові дії, продовольчі товари безоплатно видаються місцевому населенню та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), крім тих ВПО, що отримують грошову допомогу за рахунок коштів державного бюджету та/або у рамках допомоги від міжнародних організацій.

Тобто, гумдопомога не призначається тим переселенцям, які вже отримують якісь виплати від держави чи міжнародних організацій (тут, у тому числі, йдеться про краматорців, які евакуювалися, зареєструвалися на новому місці як ВПО, але повернулися додому і не знялися з обліку). 

Якщо переселенець наразі не отримує жодних виплат, то він може отримати гумдопомогу, при цьому підписання заяви не означає, що він не зможе отримувати виплати у майбутньому.

Що стосується полей заяви для особистих даних, то це передбачено пунктом 14 Порядку безоплатної видачі мешканцям Донецької області продовольчих товарів, який було затверджено керівником Донецької ОДА Павлом Кириленком 30 травня 2022 року. 

Наразі підходить до завершення третій етап видачі гуманітарної допомоги від Гуманітарного штабу Краматорської міської ради (партнерами-донорами, які надають харчі містянам, виступають WFP, ADRA, HELPAGE, Червоний Хрест)

Хто ще не отримував допомогу на третьому етапі, може залишити заявку за цим посиланням до 18 вересня до 18:00 (видається один продуктовий набір на родину). Після перевірки анкети вам передзвонить координатор та запросить отримати гуманітарний набір в пункті видачі.

Де ще можна отримати гуманітарну допомогу у Краматорську

Гуманітарка Краматорськ

Фонд "Все буде добре" збільшив кількість пунктів видачі та обʼєми гуманітарної допомоги у Краматорську

Окрім Гуманітарного штабу, організованого міською владою, продукти можна отримати у волонтерських організацій, найбільшою з яких у Краматорську є Гуманітарна асоціація "Все буде добре Україна". Але на початку вересня волонтери призупинили видачу гуманітарки - це пояснювалося недопустимою поведінкою отримувачів допомоги (люди сваряться між собою, ображають волонтерів і порушують комендантську годину). 

З понеділка, 12 вересня, "ВБД Україна" відновила видачу гумдопомоги, але лише переселенцям - тобто мешканцям інших міст і селищ, які живуть у Краматорську і зареєстровані як ВПО. Іншим категоріям населення допомогу будуть видавати пізніше - коли це буде, ми повідомимо у нашому Телеграмі чи Вайбері.

Пункти видачі гумдопомоги від "ВБД Україна" у Краматорську:

  • бул. Машинобудівельників, 49 (ТатоХаб)
  • вул. Перша Горна, 3

Інші пункти видачі, які працювали раніше, зараз не працюють.

Графік роботи: понеділок, середа, п'ятниця з 9:00 до 15:00.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ: +380995526818 (пн-пт з 9:00 до 15:00).

Як отримати допомогу:

  • о 9:00 в робочі дні центрів отримати талон у волонтера
  • при собі мати паспорт, ІНН, довідку ВПО
  • можна отримати набір один раз на місяць. Якщо ви вже отримували допомогу цього місяця, то вдруге приходити не треба.
  • видається один продуктовий набір для людини

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

babiescover

Як подати заявку на отримання такої допомоги

9etapdopomogycover

Зареєструватися на отримання допомоги можна протягом трьох тижнів

Humdopomoga10cover

Куди треба звертатися та що робити

коментарі