Важливо :: Гроші :: 20 жовтня 2021 14:54 , Олексій Ладика
tarify-na-otoplenie

У Краматорську підвищили тарифи на опалення. Але населення буде платити по-старому

Різницю між тарифами мають компенсувати з міського бюджету

20 жовтня члени виконкому погодили підвищення тарифів на опалення для абонентів "Краматорськтеплоенерго" і "Краматорської тепломережі". 

"Краматорськтеплоенерго": 

  • тариф для населення підвищується з 1526,70 грн до 1740,61 грн (зростання склало на 14%).
  • тариф для бюджетних організацій підвищується з 1564,32 грн до 2183,67 грн (+39,59%).
  • тариф для інших споживачів, у тому числі промислових підприємств, підвищується з 1562,94 грн до 2182,23 грн (+39,62%)

"Краматорська тепломережа": 

  • тариф для всіх споживачів (у тому числі для населення) підвищується з 1805,32 грн до 2236,68 грн. Зростання на 25%.

Населення буде платити по-старому

Керівник "Краматорськтеплоенерго" Олександр Стоцький зазначив, що населенню буде нараховуватися старий тариф - це передбачає меморандум, який підписали уряд, "Нафтогаз України" та керівники місцевих громад, у тому числі міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.

"Ми наразі ще не можемо зрозуміти, який буде механізм [відшкодування], але, згідно меморандуму, це відшкодування будуть здійснювати органи місцевого самоврядування разом із державою, яка у бюджеті повинна передбачити ці витрати", - сказав Стоцький.

"Населення зростання тарифу не відчує. Для нього зростання тарифу не відбудеться", - додав зі свого боку керівник "Краматорської тепломережі" Григорій Безкоровайний

Бюджетні установи, підприємства та інші організації будуть платити за опалення по нових тарифах.

Як буде компенсуватися різниця у тарифах

Міський голова Олександр Гончаренко зазначив, що затверджений новий тариф на опалення є обгрунтування для компенсації різниці зі старим. 

"Якщо ми проголосуємо за це рішення, ми підтвердимо нові тарифи, але ми також погоджуємося з тим, що підприємства для населення будуть застосовувати старі тарифи, які діяли минулого року. Але тоді у нас, органів місцевого самоврядування, виникає відповідальність, яку ми беремо на себе - ми маємо обов'язок компенсувати різницю між тим тарифом, який ми погоджуємо, і тарифом минулого року", - сказав міський голова.

Так, різниця між старим та новим тарифами для населення від "Краматорськтеплоенерго" становить 215 грн на одній гігакалорії, від "Краматорської тепломережі" - 431 грн.

За словами Олександра Гончаренка, минулого року для потреб населення "Краматорськтеплоенерго" витратило 167 тисяч гігакалорій, а "Краматорська тепломережа" - 60 тисяч гігакалорій. Таким чином, місто повинно компенсувати "Краматорськтеплоенерго" 30-35 млн грн, а "Тепломережі" - приблизно 25 млн грн. Ці гроші потрібно передбачити у міському бюджеті на наступний рік. 

Гончаренко зазначив, що згідно з меморандуму, держава гарантує Краматорську додаткові 4% надходжень від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Зараз від цього податку місто отримує 60%, обласний бюджет - 25%, держава - 15%. Додаткові 4% - це 70-75 млн грн. 

"Їх має бути достатньо, щоб компенсувати різницю у тарифах", - сказав міський голова.

Чому підвищуються тарифи

Міський голова Гончаренко зазначив, що кожного року відбувається зростання собівартості тарифу, оскільки ростуть зарплати працівників, вартість енергоносіїв, і теплопостачальник кожного року звертається до органів місцевого самоврядування, облдержадміністрації чи Нацкомісії з державного регулювання в енергетиці і комунальних послугах (НКРЕКП) за погодженням зростання тарифів. 

У Краматорську є три теплопостачальні організації. "Краматорська тепломережа" належить місту і саме керівництво міста погоджує тарифи для цієї компанії. "Краматорськміжрайтепломережа" (КМРТМ) входить до складу обласної компанії, тому тарифи для неї погоджує керівництво області. 

Найбільший теплопостачальник міста - "Краматорськтеплоенерго" - на 60% перебуває у приватній власності і на 40% належить місту. Для цього підприємства місто погоджує два з трьох складових тарифу на опалення: транспортування і розподіл теплової енергії (витрати на виробництво теплової енергії погоджує НКРЕКП).

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

kramatorskteploenergo-tec

Відновити теплопостачання обіцяють за 4-5 днів

kramatorskteploenergo
samoskid-daewoo

Протягом поточного року на придбання різноманітної техніки вже витрачено 45 млн грн

коментарі