Важливо :: Гроші :: 17 листопада 2021 16:14 , Олексій Ладика
stolovaya-eda

У Краматорську підвищили вартість харчування для дітей у садочках і школах: скільки будуть коштувати порції

Батьки школярів тепер будуть сплачувати половину цієї суми, а не 30% як зараз

17 листопада виконком Краматорської міської ради затвердив нові ціни на харчування для дітей у школах та дитячих садочках. Вони дещо відрізняються від тих, що були у проєкті рішення.

Отже, з 1 січня 2022 року вартість харчування на день у дитячих садочках становитиме 37 грн для дітей 1-4 років і 57 грн для дітей 4-6 років. Батьки платитимуть половину з цієї суми, другу половину компенсують з міського бюджету за рахунок платників податків.

У школах для учнів 1-4 класів харчування буде коштувати 43 грн на день. Батьки платитимуть 50% від цієї суми, другу половину компенсують з міського бюджету.

Вартість харчування для учнів 5-11 класів пільгової категорії, обдарованих та перспективних спортсменів становитиме 47 грн. Для батьків обдарованих і перспективних спортсменів батьківська плата також становитиме 50%.

Харчування у літніх міських таборах для обдарованих дітей буде коштувати 100 грн на день.

Чому змінюється співвідношення частки батьківської плати

Зараз батьки дітей у садочках так само платять половину вартості харчування, а ось батьки учнів 1-4 класів школи - 30%, а інші 70% компенсуються з бюджету (ціна порції - 26 грн). Таким чином, якщо зараз батьки школярів за харчування платять 8 грн на день, то з нового року платитимуть 21,5 грн.

Міський голова Олександр Гончаренко навів приклад Маріуполя, де батьки платять 65% вартості харчування у школах, а 35% компенсують з бюджету. 

"У Маріуполі останні п'ять років частка сплати [за харчування у школах] з місцевого бюджету складає 35%, батьки сплачують 65%. Там і надалі будуть надавати послуги харчування з відсотком з місцевого бюджету 35 на 65. Тому вважаємо доцільне змінити [частку сплати за харчування у школах] на 50/50, як у наших дитячих садочках", - сказав Гончаренко.

У 2021 році Краматорськ з міського бюджету має витратити 44 млн грн на компенсацію вартості харчування. Мер порахував, що якщо залишити співвідношення 30/70, то наступного року з міського бюджету потрібно буде витратити на 25 млн грн більше у порівнянні з 21-м роком, і витрати складуть 70 мільйонів. Якщо змінити на 50/50, то з бюджету потрібно буде витратити на 13 млн грн більше, ніж цього року, і загальна вартість компенсації за харчування складе 57 млн грн.

Яким буде нове меню

Міський голова зазначив, що держава поставила нові вимоги до дитячого харчування, тому годувати дітей у садках і школах "по-старому" і за старою ціною стає неможливо. 

Уряд ухвалив постанову №305 у березні цього року. Документ передбачає затвердження нових норм та порядку організації харчування у школах, дитячих садках та оздоровчих таборах.

Постанова, зокрема, обмежує у меню кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, а також соків. До норм харчування не включено ковбаси, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, бо вони містять високий вміст солі, цукру, а деякі з них консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування.  

Нові норми харчування зменшують кількість споживання хліба та картоплі. Натомість збільшується кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Секретар міськради Ігор Сташкевич сказав, що комбінат дитячого харчування зараз розробляє нове меню. Там, зокрема, будуть нові перші страви, буде вітамінізоване молоко, а не змішане з пальмовою олією як зараз, фрукти тощо.

Окрім того, через нові вимоги до меню потрібно оновити харчоблоки у школах, оскільки не всі краматорські школи мають сучасне обладнання у їдальнях. Гончаренко сказав, що міська влада має намір до 1 вересня 2022 року завершити процес переобладнання шкільних харчоблоків - для цього потрібно докупити 50% обладнання, зараз розраховується його вартість.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

prezentaciya-novogo-skolnogo-menu-cover

Сьогодні у їдальні Краматорської української гімназіі презентували орієнтовне меню, яке, можливо, запропонують школярам з наступного року

prezentaciya-novogo-skolnogo-menu-2
harchuvannya-kramatorsk

Частина батьків та дітей задоволені, частина - ні

коментарі