Цікаво :: Люди К. :: 12 квітня 2021 14:25 , Олексій Ладика
dmitro-kononov

У Краматорську планують провести міжнародний кінофестиваль: що це буде

Ми поговорили з ініціатором проведення фестивалю Дмитром Кононовим

У вересні цього року у Краматорську планується проведення міжнародного кінофестивалю ”Donbas International Film Fest”. Ось що розповідає ініціатор проведення заходу — режисер з Краматорська Дмитро Кононов (на фото).

Розкажіть детальніше про фестиваль. Яка в нього концепція, де і коли він буде відбуватися? Хто в ньому братиме участь?

Ідея в мене з’явилася приблизно у 2019 році, але до зборів та якихось починань все дійшло тільки на початку весни 2020 року. Тоді я одразу зібрав своїх друзів та колег і поділився своєю ідеєю та концепцією. Тоді одразу повстало питання фінансування. Розписавши бюджет, ми зрозуміли, що буде не так все просто, як здавалося на перший погляд.

Ми розписали приблизний план дій на пів року і майже почали реалізацію проєкту. Але вже на початку березня 2020 року почався тримісячний жорсткий карантин і ми зрозуміли, що цього року кінофест ми не зможемо провести так як хотілося, тому вирішили зробити перерву до поліпшення карантинних умов.

Цього року так склалося, що “фест” сам нагадав про себе і ми вирішили потроху почати з командою обговорення, чи зможемо ми взагалі наразі його провести. Якщо в нас все вийде, ми плануємо влаштувати прес-конференцію перед початком, і там буде змога познайомитись з командою та дізнатися про наші плани щодо проведення. Наразі можу сказати, що плануємо проводити приблизно на початку вересня 2021 року, у місті Краматорськ, але все може змінитися, бо зараз щось планувати взагалі важко.

Чи буде у фестивалі брати участь хтось з краматорців? Можливо, хтось зніме свій фільм?

В нас буде окрема категорія, спеціально для Донецької області – "Кіно-Донбас", де кожен охочий зможе подати свою роботу на фестиваль. Це може бути як "Ігровий фільм" до 20 хвилин. так і "Соціальний ролик" до 5 хвилин. Правила та умови подання можна знайти на нашій офіційній сторінці.

Ви особисто будете показувати якийсь зі своїх фільмів? Можливо, вашу стрічку "ЧайлдХуд"?

Ні, від себе нічого не планую подавати і насправді, мабуть, трохи дивно було б це робити, коли ти один з організаторів заходу. Щодо короткометражного фільму “ЧайлдХуд”, його фестивальна історія вже закінчилась і, на мій погляд, найкращим чином.

test Прем'єра "ЧайлдХуд" у Києві. Фото - facebook.com/offkononov

Результати участі “ЧайлдХуд” у кінофестивалях перевершили всі побажання нашої команди, бо всі учасники отримали певні нагороди!

Наприклад, один з перших нагороду отримав наш сценарист Микита Ворожищев – "За кращий сценарій" на кінофесті, потім актори картини Євген Первухін – "Краща чоловіча роль", та Єгор Буднік – "Краща роль другого плану" на інших фестах. Як режисер, я отримав нагороди, починаючи від 1-3 місць до "Гран-Прі", в різних номінаціях: "За художню безкомпромісність", "Кращий фільм", "Кращий некомерційний фільм" та інші. І це дуже приємно, бо це означає, що все, що ми зробили, було не дарма. Фільм змогли подивитися та оцінити не тільки в Україні, а й в Європі, Сполучених Штатах Америки.

Чим ви зараз займаєтесь? Можливо, працюєте над новим фільмом чи плануєте щось зняти?

Якщо коротко, зараз ми з моїми дітьми із дитячої студії "Time4Kids TV" робимо ТБ-шоу - "Time4Kids Show" - для місцевого телеканалу "ДTV", в якому діти замість дорослих мандрують Донеччиною, розповідаючи про цікаві місця, знайомлять з видатними українцями, дають поради, що варто почитати, та піднімають актуальні теми для дітей та підлітків, такі собі “новини очима дітей”.

test Знімання "Time4Kids Show". Фото - facebook.com/offkononov

Саму ідею та концепцію шоу ми придумали разом із дітьми, з нуля, ще у серпні 2020 року, саме тоді і почали фільмування. Діти активно беруть участь у виборі тем, гостей та написання сценарію, вони в захваті від нашого спільного результату, а для мене це найголовніше. Поки займаємось у "Time4Kids TV" цим напрямком, а далі все залежить від наших ідей та розвитку.

Щодо зйомок нового кіно, звісно ідеї є, навіть більше, але зараз інші завдання та цілі. Якщо все вийде з кінофестивалем в цьому році, буду займатися цим напрямком. А поки, я повністю віддаю себе дітям і мені це подобається!

Інші статті на цю тему

chkf
chkf
docudays-ua-2020

Цього року фестиваль поєднав онлайн та офлайн перегляди

коментарі