Важливо :: Життя громади :: 21 квітня 2021 15:52 , Олексій Ладика
hk-kramatorsk

У Краматорську планують створити комунальний спортивний клуб

До його складу увійдуть чотири команди: з футболу, хокею, баскетболу і волейболу

У Краматорську планують створити новий комунальний заклад "Спортивний клуб "Краматорськ". Попереднє рішення на засіданні 21 квітня ухвалили члени виконкому, тепер його мають затвердити депутати міської ради.

Начальниця комітету фізкультури та спорту Ганна Височина, пояснюючи необхідність створення спортклубу, сказала, що наразі у Краматорську на бюджетній підтримці є лише дитячо-юнацькі спортивні школи - там виховуються діти віком до 18 років. За її словами, спортивний клуб "Краматорськ" буде наступним етапом для вихованців цих шкіл.

"Ми вже маємо свої традиції. У нас хокей розвивається, у нас футбол розвивається, баскетбол, волейбол - вони беруть участь у Першій лізі України, підтримки немає. Вони постійно шукають [гроші] на харчування, на проїзд, тому пропонується створити спортивний клуб "Краматорськ", який буде займатися спортивним іміджем міста і підтримкою професійних спортсменів, які виступають на міжнародних змаганнях", - сказала Височина.

Міський голова Олександр Гончаренко сказав, що у Краматорську вперше створюється спортивний клуб. Передбачається, що до його складу увійдуть чотири команди: з футболу, хокею, баскетболу і волейболу. Коли введуть в експлуатацію басейн поруч з парком Пушкіна, відновлять команду з водного поло.

Заступник міського голови Андрій Безсонний звернув увагу на стан спорту у Краматорську. Він зазначив, що тренери змушені "побиратися", щоб знайти гроші на відправку своїх вихованців на змагання та допомогти їм удосконалити їм свою майстерність. 

Він навів приклад тренера зі скелелазіння, який попросив у міста грошей на квиток для спортсменки на міжнародні змагання - на зворотній квиток і харчування він вже знайшов гроші у меценатів. Безсонний також наполягає на тому, що у місті потрібно формувати спортивну культуру, щоб у дітей, які займаються у ДЮСШ, були авторитети у старших командах і розуміння, куди їм прагнути після школи. Зараз діти, які займаються у краматорських спортивних школах, гуртках чи секціях, їдуть до інших міст - Дніпра, Маріуполя тощо - і вже їм приносить досягнення і покращує їхній імідж.

"Зараз ми фінансуємо наших дітей у ДЮСШ, а далі вони шукають, куди їм бігти. Раніше був баскетбольний клуб "Азовмаш" у Маріуполі. Ми готували наших баскетболістів, безкоштовно, за наші кошти для Маріуполя. За інші види спорту я мовчу. Треба робити крок далі, щоб були свої команди", - сказав Гончаренко.

Наразі у Краматорську вже є команди у цих видах спорту. Хокейний клуб "Краматорськ" грає в Українській хокейній лізі, футбольний клуб "Авангард", баскетбольний клуб "Краматорськ" та волейбольна команда "ДДМА-ДЮСШ" грають у перших лігах чемпіонатів України зі своїх видів спорту.

Інші статті на цю тему

Liftingcover

Призові місця для наших паверліфтерів уже стали традицією

Rysievcover

У сумі триборства він не залишив суперникам шансів

Liftingcover

Напрочуд вдало виступили краматорські паверліфтери на Чемпіонаті світу у складі збірної України

коментарі