Важливо :: Життя громади :: 15 березня 2021 15:21 , Олена Круглова
krizova-kimnata-dlya-postrazhdalih-vid-domashnogo-nasilstva-u-kramatorsku

У Краматорську планують створити кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства

В кризовій кімнаті жінкам буде надаватися цілодобовий притулок і професійна психологічна та юридична допомога

У Краматорську створять кризову кімнату та денний центр перебування для постраждалих осіб від домашнього насильства.

Фото проект #НеМовчи!

Спеціальній фотопроект Post до 8 березня, яким ми хочемо звернути увагу на недопустимість домашнього насильства

 Їх створення передбачено проектом рішення міської ради «Про затвердження Міської цільової соціальної програми з реалізації сімейної, гендерної політики, попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми на 2021-2025 роки».

На реалізацію проекту протягом 5 років заплановано витратити блізько 11 млн. грн. При чому 2,9 млн. грн буде надано Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні на ремонт приміщення.

Така допомога передбачена програмою фонду “Міста, вільні від домашнього насильства”. На початку лютого 2021 року Міська рада підписала з Фондом ООН відповідний Меморандум про взаєморозуміння.

Начальник Управління з гуманітарних питань Андрій Гореславець пояснив: «Це будуть комунальні приміщення. Ми спеціально не розголошуємо адресу задля забезпечення безпеки постраждалих.

Туди будуть доставляти жінок тільки поліцейські, які мають оцінювати під час виклику ступінь ризику для життя. За необхідності вони зможуть забирати їх та привозити до кімнати.

В одній кімнаті жінка або жінка з дитиною зможе перебувати деякий час, готувати їжу, прати тощо. Ця кімната розрахована на одночасне перебування двох жінок та п’ятьох дітей.

А у другій кімнаті будуть знаходитися психолог, юрист та потрібні фахівці, які працюватимуть над проблематикою, що склалася саме в цій родині.»

Наразі за рахунок місцевого бюджету вже розроблена проектно-кошторисна документація. Це є першим етапом співпраці 3 Фондом.

Весь проект зі створення кімнат планують реалізувати протягом поточного року.

Кризова кімната та денний центр перебування будуть підпорядкуватися Відділу молодіжної політики та у справах сім’ї. А їх утримання надалі повинно буде взяти на себе місто.

Інші статті на цю тему

domashne-nasilstvo

У першій історії кривдника засудили до в'язниці, у другій - жертві довелося вбити агресора

domestic-violence

Повномасштабна війна загострила проблему домашнього насильства в Україні

domashne-nasilstvo

Гроші на це візьмуть з держбюджету за умови співфінансування з місцевого

коментарі