Важливо :: Життя громади :: 28 квітня 2021 19:00 , Олена Круглова
28-novoselovka

У Краматорську планують закрити школу №28

Через низьку наповненість школи її утримання обходиться міському бюджету вдівчі дорожче за інші школи

У Краматорську планують закрити ЗОШ №28, що розташована у с. Новоселівка. Місцеві мешканці, чиї діти навчаються в цій школі, проти її закриття. З відповідним листом вони звернулися до "Kramatorsk Post".

"Як ми зрозуміли, основними підставами для закриття школи є:

  • великі витрати з місцевого бюджету, але наша школа так само, як і інші школи отримує  освітню субвенцію з державного бюджету (згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 №137);
  • новий закон «Про загальну середню освіту», в якому йдеться про перепрофілювання усіх шкіл на окремо початкову, середню і профільну школу. Але давайте розглянемо, по-перше, місце розташування, по-друге, реорганізація повинна здійснитися до 2024 року, чому вона почалася саме з нашої школи? Тут постає питання, що все ж таки основною причиною перепрофілювання виступає фінансування;
  • школа не дає якісні знання, не спроможність конкурування з міськими учнями. Тут ми не згодні, учні, які добре вчаться, вступають до технічних та вищих навчальних закладів на бюджет. Серед випускників є журналісти, працівників банків, працівники лікарень, вчителі, вихователі тощо,"

- йдеться у зверненні.

Ситцуацію зі школою намагалися вирішити ще минулого літа. Тоді управління освіти Краматорської міської ради запропонувало оптимізувати селищну школу, залишивши в ній тільки початкову ланку. Учнів середніх та старших класів запропоновано було перевести до інших шкіл та забезпечити їх перевезення до місць навчання.

Але пропозицію не підтримали ані виконком, ані депутати, оскільки зниження кількості учнів ніяк не вплинуло би на витрати на опалювання, ремонт та її утримання. І до цих витрат потрібно було врахувати забезпечення перевезень старших дітей до сусідніх шкіл.

За словами місцевих мешканців, сторону батьків тоді зайняв і тодішній кандидат, а нині діючий міський голова Олександр Гончаренко. На передвиборчих своїх зустрічах з селянами він обіцяв не закривати школу.

Наразі аргументи обох сторін, батьків та управління освіти, особливо не змінилися. Тільки батьки впевнені, що через загальноукраїнське реформування системи освіти в міського управління освіти з'явився вагомий привід школу вже не просто оптимізувати, про що йшлося минулоріч, а закрити взагалі.

Секретар міськради Ігор Сташкеви і в.о. начальника управління освіти Олена Дрига надали коментарі "Восточниму проекту".

Так, Олена Дрига навела дані щодо утримання учнів в деяких школах у порівнянні з школою №28, де утриманняодного 1 учня обходиться міському бюджету в 50 841 грн на рік. В інших школах такі витрати вдвічи нижчі: ЗОШ №6 - 19 577 грн, ЗОШ №13 -  24 101 грн,   ЗОШ №20 - 23 733 грн.

Вона зазначила, що ЗОШ №28 не відповідає деяким санітарним нормативам (у школі немає їдальні) і нормативам щодо мінімальної кількості учнів в класах селищних шкіл (в деяких класах кількість учнів меньше встановленого нормативу у 5 дітей). Вона підкреслила, що моніторинг народжуваності не прогнозує найближчими роками збільшення учнів - ситуація з наповненістю школи не зміниться.

Також Олена Дрига запевнила, що вчителям допоможуть з працевлаштуванням. А діти вчитимуться у гарних умовах, які є і у ЗОШ№18, і у Білокузьминівській школі.

"Ми запропонуємо на вибір ОШ№18 або Білокузьминівскьку школу. Я відвідав ці школи. Можу сказати, що рівень оснащення їх набагато вище, ніж в ОШ№28 зараз. Білокузьминівська школа мене просто приємно здивувала. Сучасне обладнання, їдальня, фубольне поле зі штучним покриттям, два спортмайданчики. Дітям буде набагато комфортніше навчатися в таких школах. Навіть зараз вже 50 маленьких жителів Василівки їздять туди на навчання. І за свої кошти - 100 грн. в місяць батьки платять за солярку. Також хочу відзначити, що харчування в Білокузьминівської школі для учнів 1-4 класів безкоштовне. І інший важливий момент - це школа I-III ступеня, тобто учням не потрібно буде переходити в інші школи після закінчення 9 класу.

Підвіз дітей у будь-яку із запропонованих шкіл буде здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету - батькам платити нічого не доведеться," - пояснив ситуацію Ігор Сташкевич.

Також секретар міськради запевнив, що найближчим часом буде проведено зустріч з колективом і батьками учнів ОШ№28 та будуть обговорені питання підвозу дітей, перспективи їх навчання в інших школах.

"Kramatorsk Post" попросив міського голову Олександра Гончаренка прокоментувати свої передвиборчі наміри щодо цієї школи та ситуацію в цілому.

"Сьогодні ані міський голова, ані його заступники не закривають ніякі навчальні заклади. Щодо 28 школи намір був і є не закривати школу. Але там навчається близько 55 учнів. Вартість витрат там найвища. Тому це питання зараз обговорюється нами. Директори, керівництво шкіл та батьківська рада залучилися до цього питання.

Школа має три ступені сьогодні. Якщо після реформи там залишиться тільки одна ступінь чи навіть якщо залишиться І та ІІ ступінь, то заради 20 учнів нам потрібно буде витрачати 4-5 млн на її утримання. Якщо ж залишиться тільки початкова ланка там навчатиметься ще меньша кількість дітей. І ми будемо пропонувати це (закриття школи) і бітьківській раді, і депутатам. Ми не будемо утримувати один заклад, який коштуватиме міьскому бюджету 5-6 мільйонів заради 5 учнів. Вигідніше буде їх підвозити до 18 школи та в зворотньому напрямку, бо це в десятки разів доцільніше," - пояснив міський голова.

Інші статті на цю тему

licey-8-kramatorsk

В обласному департаменті освіти і науки розповіли про особливості нового навчального року

serikova

Вона майже 20 років очолювала цю школу

school-france

Вони спілкувалися через відеозвʼязок

коментарі