Важливо :: Гроші :: 08 грудня 2023 19:55 , Олена Круглова
kapremont-ya-mudrogo-1

У Краматорську почали ремонтувати ще один пошкоджений російськими обстрілами будинок: скільки це коштує

З ким уклали договір і що відомо про підрядника

Краматорське Управління житлово-комунального господарства (УЖКГ) розпочало роботи з капітального ремонту будинку по вул. Я. Мудрого 1, який був пошкоджений під час обстрілів рф.

Про це днями УЖКГ повідомило на своїй сторінці у Facebook.

Що відомо про капремонт?

Договір на його виконання, згідно з даними системи ProZorro, був укладений напряму з краматорським ТОВ "Колербуд" в середині листопада. Сума договору складає 407 925,89 грн.

Укладання договору без використання електронної системи торгів уповноважений з закупівель співробітник УЖКГ Владислав Сарнацький пояснив більшою зручністю та швидкістю проведення.

“Капремонт до 1,5 млн грн, за законом, проводиться без використання електронної системи закупівель. Понад 1,5 млн грн - проводиться тендер. Проводити тендер дуже довго. Крім того, він може зірватися. І тоді все доведеться робити наново… За процедурою [внутрішньою] ми оголошуємо план закупівель. Ті підприємства, які за ним слідкують, тримають руку на пульсі, надсилають нам комерційні пропозиції. Ми обираємо найвигідніше і, якщо дозволяють обмеження закону, укладаємо договір напряму…”, - прокоментував Владислав Сарнацький журналістам Kramatorsk Post. 

Щодо самого ремонту, в доданому до договору дефектному акті перелічені роботи з демонтажу дверних та віконних коробок, знімання дверних полотен та віконних рам, відбивання штукатурки зі стін та стель, розбирання перегородок і покриттів підлог, демонтаж та укладання балок і плит перекриття із забиванням швів, а також прибирання та перевезення сміття.

Завершити їх підрядник має до 15 грудня.

Технічний нагляд за виконанням капремонту має здійснювати Управління з капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міськради. Зазначена у ProZorro сума цієї послуги складає 4 937 грн.

Слід також додати, що до того УЖКГ уклало договір з розробки проєктної документації на цей об’єкт на суму 100 433,27 грн з ТОВ "Європроєкт" (м. Свiтловодськ).

Що відомо про ТОВ "Колербуд"?

Згідно з інформацією сервісу YouControl, ТОВ "Колербуд" зареєстровано у Краматорську у 2021 році. Основний вид діяльності - “Інші будівельно-монтажні роботи”. Його власником є Михайло Карташов, керівником - Олександр Сіроженко.

У 2021 році підприємство отримало невеличкі підряди від 500 до 50 000 грн переважно від трьох замовників. Зокрема для КП “Служба єдиного замовника” воно розробило дефектний акт і кошторисну документацію на поточний ремонт нежитлового приміщення по бул.Краматорський, 22. І в ньому виконало завершальні будівельні, штукатурні і шпаклювальні роботи. Слід додати, що замовлені роботи комунальне підприємство оплачувало власним бюджетом, тобто за кошти зі своєї діяльності.

Того ж року за підрядом від Управління фізичної культури та спорту підприємство займалося розробкою проєктно-кошторисної документації та здійснювало нагляд за виконанням монтажу пам’ятника С. Чубенка у Саду Бернацького для Управління капітального будівництва та розвитку. Такі ж послуги воно здійснило й щодо капремонту даху спортклубу “Титан” на замовлення Управління фізичної культури та спорту.

Загальна сума отриманих за держзакупівлями контрактів у 2021 році у ТОВ "Колербуд" склала трохи більше 200 тис. грн. З 2022 року до травня 2023  товариство участі в жодному тендері не приймало. І от цьогоріч в період з травня по листопад ТОВ "Колербуд" отримало 9 підрядів загальною сумою майже на 2,4 млн грн. Шість з них - підряди на аварійно-відновлювальні роботи пошкоджених обстрілами будинків від УЖКГ. Три інших - на ремонт систем опалення у двох дитсадках та Музеї історії міста (в ньому ще здійснило заміну вікон) від Управління освіти та Управління з гуманітарних питань, відповідно.

Інші статті на цю тему

коментарі