Корисно :: Довідник :: 02 листопада 2023 14:40 , Краматорск Пост
sobaka-hvory-na-skaz

У Краматорську почастішали випадки сказу: куди звертатися за допомогою

Адміністрація міста нагадує про небезпеку хвороби та її своєчасну профілактику

Протягом останніх двох місяців на території краматорського селища Дмитрівка у трьох тварин було підтверджено захворювання на сказ. Про це повідомив Відділ інформаційної політики Краматорської міськради.

Через почастішання випадків захворювання місцева адміністрація нагадує про необхідність швидкого реагування у разі підозри на зараження сказом, а також на своєчасній профілактиці цього захворювання за допомогою щеплення. 

Що важливо знати про сказ?

Сказ - це гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом укусів, подряпин чи ослинюваня.

Захворювання сказом як у людини, так і тварини завжди закінчується смертю!

Збудник хвороби - вірус, знаходиться в мозковій тканині та слині хворих тварин.

Тому найбільшу небезпеку представляють коти, собаки, лисиці, гризуни. Також хворіють на сказ корови, вівці, кози, коні, кролі та інші свійські тварини.

Незвичайна чи агресивна поведінка тварин - майже завжди ознака хвороби.

Так, у собак відмічається дратівливість, вони безпричинно гавкають і нібито ловлять мух у повітрі, можуть забиватися в темні кути, не реагують, коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, дуже часто тварина поводить себе так, нібито подавилася кісткою. На фоні цих симптомів згодом у неї розвивається водобоязнь.

Хворі кішки поводяться також дуже агресивно, наносять глибокі рани. У кішок та диких тварин захворювання протікає з перевагою збудження.

Лисиці, наприклад, можуть забігати на подвір’я приватних будинків людей, території шкіл та інших установ. При чому вони не втікають, коли їх починають ловити, а, навпаки, можуть агресивно нападати на людей. Так само кидатися на людей  можуть й інші дикі тварини - куниці, пацюки тощо.

Для захисту від сказу необхідно правильно утримувати свійських тварин і щорічно проводити їм щеплення проти сказу, виводити на вулицю в намордниках.

Куди повідомити у разі підозри на захворювання сказом?

У випадку, якщо виникла підозра на сказ у тварини, необхідно терміново повідомити про це Краматорську державну лікарню ветеринарної медицини за телефоном: +38 050 813 17 96.

З питань щеплення тварин від сказу можна звернутися за телефоном: +38 097 938 96 76.

Інші статті на цю тему

f7yok3kd
4048
1444811670-7c52fd89872bd033abe087c718206b39
коментарі