Корисно :: Довідник :: 01 травня 2023 11:15 , Краматорск Пост
wateringcover

У Краматорську почався поливний сезон: скільки коштує полити одну сотку, якщо у вас нема лічильника

Водоканал також нагадує про заборонені методи та нераціональне використання води

Як повідомляє КВП «Краматорський водоканал» з 1 травня 2023 року починається поливний сезон. Він триватиме до 10 вересня відповідно до рішення виконкому Краматорської міської ради.

Щороку з настанням поливного сезону мешканці приватного сектору незалежно від наявності приладів обліку користуються питною водою для поливу зелених насаджень.

КВП «Краматорський водоканал» звертає увагу споживачів, які не мають лічильників води, що їм доведеться сплачувати крім обсягів на господарсько-побутові потреби ще і за використання води для зелених насаджень.

Як робляться нарахування у разі відсутності приладів обліку води

Нарахування за полив присадибних ділянок будуть виконані таким чином: витрати води становлять 6 літрів на 1 кв. м землі при поливі рослин в садах, на присадибних ділянках, квітниках, газонах, в теплицях і парниках. Розмір поливної площі визначається шляхом виміру площ, засаджених поливними культурами.

Розрахунок вартості за полив присадибної ділянки у разі відсутності приладів обліку води у розмірі 1 сотки визначається таким чином:

1 кв. м х 100 х 6 л / 1000 х 133 дні х 19,548 грн. = 1559,93 грн, де:

- 1 кв. м – розмір одиниці поливної площі;
- 6 л –  обсяг води на 1 кв. м поливної площі;
- 100 – переводимо одиницю виміру 1 кв. м в сотки;
- 1000 - переводимо літри в куб. м;
- 133 – кількість днів поливного сезону (з 1 травня по 10 вересня);
- 19,548 грн - вартість 1 куб. м води.

Скільки мають платити абоненти,  у яких є лічильники

Абонентам, у яких встановлені індивідуальні прилади обліку розрахунок обсягів використаної води для поливів присадибних ділянок здійснюється за показниками приладів обліку. 

Заборонені методи 

Методи поливу з використанням шлангів, труб та інших зрошувальних систем, заповнюючи спеціальні ємності, створюючи запас води при відсутності приладів обліку на вводах дворових водопроводів категорично заборонено у зв’язку з тим, що є не обліковими та призводять до нераціонального використання води. 
Також це є причиною відсутності води  у людей, які  проживають по сусідству та створює труднощі не тільки з подачею необхідних обсягів всім мешканцям даного району, а й в забезпеченні водою міста в цілому.

Нераціональне використання води

КВП «Краматорський водоканал» здійснює контроль за раціональним використанням питної води. При виявленні фактів нераціонального водокористування, розрахунок витрат води  буде виконаний за пропускною спроможністю водопровідного вводу при швидкості руху води в ній 0,7 м/с та дією її повним перерізом цілодобово або з урахуванням графіка подачі води. У грошовому вираженні сума по даному розрахунку за чинними тарифами складе 6264,52 грн. за 30 днів.

 

Інші статті на цю тему

virobnictvo-pracivnik
USAIDhelp

Проект закупив ліхтарі та мотопомпи для прифронтових громад

Peugeot

Автівка має бути обладнана системою кріплень дитячих крісел та аудіосистемою на чотири колонки