Важливо :: Життя громади :: 18 лютого 2021 12:08 , Олексій Ладика
vneshnyaya-reklama-kramatorsk

У Краматорську почнуть демонтовувати незаконні білборди і МАФи: що відбувається

Виконком створив відповідну робочу групу

Незаконні рекламні конструкції та об'єкти малих архітектурних форм (МАФів) у Краматорську почнуть демонтовувати, але спочатку проведуть їхню інвентаризацію.

17 лютого члени виконкому одностайно ухвалили рішення про створення робочої групи та демонтажу об'єктів зовнішньої реклами та об'єктів малих архітектурних форм на території Краматорської територіальної громади, що встановлені без відповідних дозволів та належного оформлення документів.

Киоски Краматорска

Чиновники проверят документы и соответствие размещения законам Украины

Згідно з документу, ця робоча група створюється з метою впорядкування та ліквідації порушень порядку розміщення зовнішньої реклами. Члени робочої групи мають провести "перепис" рекламних конструкції і МАФів у місті і виявити серед них незаконні. Якщо такі будуть - про них повідомлятимуть до відділу комунального господарства, якому члени виконкому доручили займатися демонтажем.

Міський голова Олександр Гончаренко сказав, що власникам незаконних білбордів і МАФів будуть пропонувати демонтувати ці споруди за власний кошт. Якщо вони не погодяться, це будуть робити працівники КП ДРУАС за кошти місцевого бюджету - наступної сесії у депутатів міськради на ці потреби попросять 100 тис. грн.

Хто у складі групи

Очолив робочу групу заступник міського голови Сергій Смирнов. До її складу також увійшли головний архітектор Краматорська Євген Рябченко, начальниця відділу комунальних ресурсів та самоврядного контролю Зінаїда Гримайло, начальниця відділу споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Олена Тарасевич, заступник начальника відділу комунального господарства Ярослав Сердюк, начальниця юридичного відділу Ольга Ворощук

До складу групи також пропонується долучити депутатів міської ради Валерія Власенка та Олександра Єрмольченка, якщо вони погодяться.

З кого почнуть?

Спочатку на засідання виконкому виносився проєкт рішення щодо демонтажу лише однієї рекламної конструкції, яка на початку лютого з'явилася на вул. Академічна біля кінотеатру "Родина" та кав'ярні "Наше кафе". Але під час обговорення цього питання члени виконкому вирішили підійти до проблеми системно і комплексно та ухвалити одне рішення на всі незаконні споруди, які будуть демонтовані у майбутньому.

На апаратній нараді 16 лютого начальник відділу житлового господарства Володимир Вакалов сказав, що власнику рекламної споруди біля "Родини" виписали припис щодо її демонтажу у той самий день, коли вона з'явилася. Термін дії припису вже минув. На засіданні виконкому стало відомо, що земля під цим бордом належить місту.

"Наскільки я знаю, надійшов до відділу комунального господарства лист-відповідь, скажімо так, власника цієї споруди. Він посилається на те, що раніше там була реклама кінотеатру "Родина", він вважає, що нічого не порушував. Він її привів до ладу і, я так розумію, самовільно демонтовувати не збирається", - сказав Вакалов.

test Рекламна споруда біля "Родини"

"Це свіжа, щойно встановлена споруда, ніяких документів дозвільних не було, якщо там щось було раніше. Завтра-післязавтра ми будемо її демонтовувати, будуть якісь скарги чи ні, ми будемо діяти в рамках законодавства", - сказав міський голова Гончаренко, звертаючись до начальника краматорської поліції Василя Поштака.

Головний поліцейський міста запевнив, що правоохоронці будуть допомагати владі у забезпеченні правопорядку.

"Я думаю, просто так ця споруда там не з'явилася. Хтось грає в свої ігри. Це питання до тих людей, які по функціоналу мають займатися цією темою. Наше завдання - допомагати владі у забезпеченні правопорядку, і ми будемо це залюбки робити", - відповів Поштак.

За кілька днів комунальники прибрали цю конструкцію.

Центр Краматорська буде без білбордів

Наприкінці січня Олександр Гончаренко написав на своїй сторінці у Facebook, що досяг згоди з основними власниками рекламних конструкцій у Краматорську щодо демонтажу білбордів у центрі міста. Перші 12 бордів і LED-екран по вул. Двірцевій їхні власники приберуть у березні, коли цьому сприятимуть погодні умови.

У коментарях до свого допису Гончаренко зазначив, що рекламники зацікавлені у рекламі в інших місцях Краматорська та хочуть її узаконити.

"Реклама - двигун торгівлі, безумовно, але міру треба знати. Хочеться гуляти центральними вуличками і милуватися містом, а не рекламним каталогом. Центр Краматорська повинен ставати культурним центром, а не телемагазином. Щоб, спускаючись з Двірцевої, ти міг бачити ПК у всій його красі", - писав він у Facebook.

Міський голова пропонує прибрати усі рекламні споруди з центру Краматорська - на вулицях Василя Стуса, Ярослава Мудрого, Академічна від Паркової до Дружби, з проспекту Миру і вул. Катеринича, з вулиці Двірцева від Стуса до Ювілейної.  

test Місце, в якому Гончаренко пропонує заборонити встановлювати рекламні конструкції

На засіданні виконкому 17 лютого Гончаренко сказав, що минулого тижня він домовився із власниками рекламних конструкцій, що у лютому-березні за їхньої участі буде відпрацьовано нове положення про рекламу і у цьому документі буде зазначено, де взагалі мають розміщуватися борди та інші конструкції.

До робочої групи з регулювання зовнішньої реклами та вивісок, яка має виробити новий документ, хочуть долучитися також громадські активісти. Громадська рада Краматорська вирішила звернутись до міського голови з проханням включити чотирьох її представників до цієї робочої групи. 17 лютого учасники ініціативи "Реклама без хламу" також звернулися до мера Краматорська із відповідним листом.

596 незаконних рекламних споруд

Інвентаризацію рекламних конструкцій у Краматорську вже робили - минулого року, коли міським головою був Андрій Панков. Тоді обстежили дев'ять вулиць у центрі міста і виявили 678 рекламних споруд, 596 з них - незаконні (113 – по вулиці Двірцевій). До цих конструкцій відносяться як ті, що встановлені із порушенням чинного законодавства, так і ті, на встановлення яких власники отримали дозволи, але порушили всі терміни експлуатації без вчасних погоджень із відповідними відділами міськвиконкому.

Виконком Краматорська

Про це сьогодні, під час чергового засідання виконавчого комітету повідомив заступник начальника відділу комунального господарства Ярослав Сердюк

 У липні 2020 року на засіданні виконкому заступник начальника відділу комунального господарства Ярослав Сердюк казав, що власникам рекламних конструкцій надіслали листи із вимогами привести у відповідність документи на реклами або самостійно їх демонтувати. Також він казав, що на демонтаж 596 незаконних конструкцій потрібно 408 тисяч гривень. Роботи мало виконати КП ДРУАС, але демонтаж до цього часу так і не відбувся.

У Краматорську власники рекламних споруд отримують дозволи на їхнє розміщення терміном на п'ять років. Але кожного року вони мають отримувати окреме рішення на пролонгацію договору - таким чином влада намагається контролювати сплату за розміщення зовнішньої реклами.  За кожну рекламну конструкцію її власник сплачує до місцевого бюджету приблизно 700 грн на місяць.

Учасники ініціативи "Реклама без хламу" спілкувалися із керівниками та власниками рекламних агенцій у Краматорську і з'ясували, що 2016 року міська влада окреслила "червоні лінії" уздовж доріг, у межах яких бордів не має бути. Більшість споруд опинилися поза межами цих "ліній" - їхнім власникам пропонували пересунути конструкції на кілька метрів чи навіть сантиметрів. Більшість власників борди не пересували і за деякий час майже усі конструкції стали незаконними.

"Рекламним агентствам просто не подовжували щорічну пролонгацію, і як причину висували правила щодо розміщення рекламної конструкції, які вони порушили. І так на протязі чотирьох років відмова подовження договору призвела до 596 незаконних рекламних конструкцій, які виконують комерційну діяльність, але до міського бюджету надходжень не надають, бо не мають договору та рахунків", - каже координатор ініціативи "Реклама без хламу" у Краматорську Ілля Сергунін.

Міський голова Олександр Гончаренко у коментарях до вищезгаданого посту у Facebook підтвердив, що власники незаконних конструкцій нічого не сплачують до бюджету, тож місто від їхнього демонтажу нічого у фінансовому плані не втратить: "Дозволи не подовжені, договори не пролонговані, рахунки не виставлялися і гроші, як наслідок, не сплачуються".

Інші статті на цю тему

kava-zavarna

Если подобрать хороший кофе и правильно его заварить, можно получить напиток не хуже, чем в лучших кофейнях

marathon-1

Занятие спортом важно круглый год. Чтобы пробежки были комфортными и эффективными даже в прохладную пору, нужен соответствующий гардероб и в первую очередь это касается обуви.

stend-nkmz-2

Міська влада каже, що це не перша і не остання конструкція, яка була демонтована

коментарі