Важливо :: Життя громади :: 13 березня 2019 11:01 , Дмитро Лук'яненко
vpa

У Краматорську покажуть, як атрибути війни перетвоюються на витвори мистецтва

У Художньому музеї Краматорська відкривається виставка  робіт Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Військово-польовий АРТ»

vpaУ виставковому просторі представлено понад 300 арт-об'єктів,  створених  більше ніж 200 майстрами народної творчості зі всієї України. Ідея цього незвичайного проекту полягає в тому, щоб сила таланту українських майстрів перетворила атрибути війни на витвори мистецтва, щоб показати, що сила Життя – сильніша за силу Смерті. Серед майстрів-авторів виставки є декілька учасників АТО, які проходили службу безпосередньо у зоні бойових дій.

Творчі роботи створювали народні майстри у таких техніках декоративно-прикладного мистецтва, як декоративний розпис, лозоплетіння, різьба, кераміка, вишивка, ткацтво, печворк, соломоплетіння тощо.

Куратором проекту є сержант поліції полку ППСПОП МВС «Київ» Павло Ротар. Під час перебування у зоні АТО Павло стикнувся з реаліями військового побуту, зі специфічним, не притаманним для мирного життя середовищем. Його зацікавили використані предмети  військового спорядження, зброї та побуту: ящики з-під боєприпасів, різні гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів тощо. Так виникла ідея створити з  цих  атрибутів війни і смерті мистецькі витвори – арт-об’єкти.

Павло Ротар почав збирати використані предметні прояви війни і під час кожної ротації  привозив їх до Києва, знаходив художників, майстрів народно-ужиткового мистецтва, пропонував їм взяти участь у майбутньому проекті. З того часу відбулось вже 37 виставок, а проект продовжує подорожувати Україною, постійно поповнюючи експозицію. Виставка прибула з Маріуполя.

Виставка організована за сприяння полку поліціїї спеціального призначення “Київ”. Професійною спілкою атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

Під час відкриття виставки та протягом експонування виставки проводяться майстер-класи з різних видів народного мистецтва.

Запрошуємо на захід дітей, ветеранів АТО, членів їх сімей та всіх бажаючих.

Відкриття виставки 14 березня о 14 годині за адресою: м. Краматорськ , вул. Академічна, 60.

Виставка буде працювати з 14 березня до 11 квітня

Часи роботи музею: пн-пт  9.00 – 17.00   сб 10.00 – 16.00

 

Інші статті на цю тему

muzey-istorii-kramatorska

Музей історії міста Краматорської міської ради запрошує на захід "Музей відкритих сердець"

vistavka-paslavskiy-kramatorsk

Що там можна побачити

kartiny-na-ostanovke-vozle-avtovokzala

Мета міні-виставки - зробити наше місто ще красивішим і прищеплювати людям гарний смак

коментарі