Корисно :: Пояснюємо :: 02 червня 2022 22:09 , Краматорск Пост
kran-voda

У Краматорську попереджають про можливі проблеми з водопостачанням: що сталося і що робити

Частина міста вже без води

"Краматорський водоканал" попереджає про можливі ускладнення водопостачання у місті і просить мешканців обов'язково кип'ятити воду перед вживанням.

Що сталося

Через бойові дії на території Донецької області та численні пошкодження об'єктів водної інфраструктури компанія "Вода Донбасу" скоротила подачу питної води на міста і селища області, у тому числі і Краматорськ.

Станом на 2 червня, частина міста вже без централізованого водопостачання, а саме:

 • селища Ясногірка, 
 • Шабельківка, 
 • 3-я Олександрівка, 
 • Ясна Поляна, 
 • Софіївка, 
 • Новоселівка, 
 • Семенівка, 
 • Малотаранівка, 
 • Красноторка, 
 • Красногірка, 
 • Іванівка, 
 • Мар´ївка, 
 • Городещино, 
 • Веселе, 
 • Новий Світ, 
 • 1-е відділення колишнього радгоспу Ясногорівський

Що робити

"Водоканал" здійснює підвіз питної та технічної води. Для організації підвозу води на селищах, машини направляються до старостинських округів та територіальних комітетів. З питань підвозу води безпосередньо по вулицях селищ звертатися до старост округів, голів територіальних комітетів, міського контактного центру (099-099-1505).

Фільтрувальна станція може зупинити роботу

В разі погіршення ситуації з централізованим водопостачанням в місті Краматорську  та у зв´язку з можливим обмеженням або припиненням подачі технічної води робота фільтрувальної станції може бути призупинена.

У цьому випадку мешканці міста зможуть набрати воду для господарських цілей в організованих місцях, де встановлені ємності для питної /технічної води:

 • у школах №№ 1, 2, 3, 4, 5, КУГ, 8, 9, 10, 12, 16, 17, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 31, 35,
 • ДДМА (гуртожиток № 1 вул. Академічна), ЦНАП (район вул. Паркова, 14), ПКіТ НКМЗ (вхід з вул. В.Стуса), Дитяча лікарня (вул. Г. України, 20), Фільтрувальна станція (вул. Ювілейна, 34), Насосна станція II-го підйому (вул. Шкільна, 29А).

Міська влада просить мешканців багатоповерхових будинків, які будуть з водою, та мешканців приватного сектору, які мають природні свердловини/колодязі, надати іншим доступ та можливість набрати  воду.

Окрім того, щоб не допустити спалахів  гострих  кишкових інфекцій, необхідно обов'язково кип'ятити  воду перед вживанням впродовж  декількох хвилин.

"На пальцях" про воду у Краматорську та сусідніх містах

Міський голова Олександр Гончаренко написав наступне:

"1) В місто подається технічна вода каналом Сіверський Донець-Донбас насосними станціями обласного підприємства "Вода Донбасу" з Райгородка/Миколаївки. Далі вода очищається і хлорується на нашій фільтрувальній станції і подається в Соцмісто, Лазурне, Біленьке та Старе Місто, частину Красногірки та частинуІ ванівки.

В інші селища подати цю воду неможливо – немає комунікацій, така схема при СРСР ще була побудована.

У разі прильотів на насосні станції все вище перераховане через 3-5 діб без води, доки місто не вибере воду з каналу. Загроза велика і періодично під час обстрілів виникає.

2) У місто також по другому Донецькому водоводу з селища Донецьке біля Лиману постачається окремо питна очищена, хлорована вода обласним підприємством «Вода Донбасу» в обхід міської замкнутої системи: Ясногірка, Шабельківка, Ясна Поляна та край Старого міста. А також по дорозі на Часів Яр – на частину Красногірки, Василівку, частину Іванівки та Красноторку, в тому числі.

З минулої неділі перебиваються обстрілами енергопостачання та насосні станції під Лиманом. Фахівці «Води Донбасу» щодня під обстрілами виїжджають під Лиман та відновлюють. Сьогодні виїжджали і вранці знову поїдуть. Поки не відновлять – води у вас та в інших селищах вищі – не буде.

Для розуміння, Слов'янськ, який запитаний повністю за цією схемою – без води та світла вже 5 днів взагалі.

На жаль, це реалії війни.

Мені вам більше додати нічого, як би мені не хотілося".

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

voda

З 1 січня 2022 року містяни сплачують абонплату разом з “традиційним” тарифом на воду.

oplata-za-vodopostachannya

А також наголосив на ризику блокування банківських карток злісних неплатників

коментарі