Важливо :: Гроші :: 22 грудня 2021 13:47 , Олексій Ладика
grivnya

У Краматорську порахували суму компенсацій теплопостачальникам за "старі" тарифи на опалення для населення

Ці гроші надійдуть від додаткових 4% ПДФО та ввізного мита на пальне

Витрати з місцевого бюджету на відшкодування можливих збитків двох теплопостачальних організацій Краматорська - "Краматорськтеплоенерго" і "Краматорська тепломережа" - становитимуть 100 млн грн.

Про це під час сесії міськради розповів міський голова Олександр Гончаренко.

"Орієнтовні збитки, які треба буде компенсувати у наступному році: "Краматорська тепломережа" - приблизно 20 мільйонів, "Краматорськтеплоенерго" - орієнтовно 80 мільйонів. Це майже 100 мільйонів, які треба буде компенсувати з додаткових надходжень, які ми отримаємо у формі 4% ПДФО [податку на доходи фізичних осіб] з державного бюджету і сплати акцизу, ввізного мита на пальне", - сказав мер.

Олександр Гончаренко

Він назвав "Краматорськтеплоенерго" найбільш проблемною комунальною установою міста

 У жовтні у Краматорську змінили тарифи на опалення для двох теплопостачальних організацій - "Краматорськтеплоенерго" і "Краматорської тепломережі". Але населення у цьому опалювальному сезоні буде платити "по-старому" - це передбачає меморандум, який підписали уряд, "Нафтогаз України" та керівники місцевих громад. Різницю між "старим" та "новим" тарифами мають компенсувати з місцевих бюджетів.

Згідно з меморандуму, держава гарантує Краматорську додаткові 4% надходжень від ПДФО. Зараз від цього податку місто отримує 60%, обласний бюджет - 25%, держава - 15%.  

У Краматорську є три теплопостачальні організації. "Краматорська тепломережа" належить місту і саме керівництво міста погоджує тарифи для цієї компанії. Найбільший теплопостачальник міста - "Краматорськтеплоенерго" - на 60% перебуває у приватній власності і на 40% належить місту. Для цього підприємства місто погоджує два з трьох складових тарифу на опалення: транспортування і розподіл теплової енергії (витрати на виробництво теплової енергії погоджує НКРЕКП).

Ще один теплопостачальник - "Краматорськміжрайтепломережа" (КМРТМ) - входить до складу обласної компанії, тому тарифи для неї погоджує керівництво області. Нові тарифи на опалення для абонентів цієї компанії діють з 3 листопада.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

blekaut

Це більше для тих, хто, як і я, мешкає у багатоповерхівці

kramatorskteploenergo-tec

Відновити теплопостачання обіцяють за 4-5 днів

kramatorskteploenergo
коментарі