Важливо :: Життя громади :: 12 липня 2023 17:06 , Олексій Ладика
Pakin (6)

У Краматорську поховали танкіста Сергія Пакіна, який загинув під час штурму позицій росіян під Бахмутом

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

12 липня у Краматорську на Алеї героїв поховали Сергій Пакіна — 29-річного танкіста, який воював проти російських загарбників з перших днів великої війни і загинув під час штурму позицій окупантів під Бахмутом.

похорон загиблого краматорця Сергія Пакіна

Сергій Пакін загинув під Бахмутом

Сергія Пакіна поховали на алеї Герорїв

Провести військовослужбовця в останню путь біля його будинку зібралися понад сто людей — родичі, численні друзі, сусіди, побратими по військовій службі. Сергію Пакіну влаштували коридор пошани: односельчани встали на коліна, а шлях похоронному кортежу усипали квітами.

“Він завжди посміхався, на позитиві був, ніколи не був агресивним, весела, дуже хороша людина була, ми з ним дружили дуже добре”, - згадує Сіма, друг Сергія, з яким вони разом грали за місцеву футбольну команду “Start”.

Сіма згадує, як приблизно у 2008 році Сергій прийшов у команду, будучи 15-річним підлітком. Він і ще один його друг не одразу могли пробитися в основний склад команди, бо були наймолодшими гравцями, і це Сергія дуже засмучувало.

testна похорон Сергія Пакіна прийшли сотні людейСергій Пакін був до війни футболістом

“Вони хотіли перейти в іншу команду, я тоді до них підійшов і  кажу: “Хлопці, потрібно добиватися місця у складі, потрібно боротися, ви себе проявите, і вас візьмуть [в основу]”. І був якийсь матч, тренер випустив Сергія на заміну, і він у першому ж матчі такий гол забив з далекої відстані! І  після того він став одним з лідерів команди”, - розповідає Сіма. Він та інші друзі Сергія всі похорони стояли з розгорнутим прапором України.

Сергій Пакін грав за “Start” до 2020 року на позиції правого напівзахисника, команда виступала у чемпіонаті Краматорська і Слов’янського району, його також запрошували на підсилення в інші місцеві команди, виступав він і на турнірах з пляжного футболу в Щуровому, і на турнірах з міні-футболу.

Проститися з Сегієм прийшли друзі і побратимиРідні і військові прощаються з Сергієм Пакіним

“Він був дійсно хорошим футболістом — і в фізичному плані, і в тактичному. Удар в нього був хороший, швидкість у нього була “обалдєнна”, технічний хлопець був, поле дуже добре бачив”, - розповідає друг Сергія.

Але не лише футболом жив військовослужбовець. Після закінчення 33-ї школи він пішов до армії, служив танкістом, після строкової служби працював водієм, займався вантажоперевезеннями, допомагав батькові, який працює водієм фури, розповідають друзі Сергія.

У серпні 2021 року Сергій Пакін підписав контракт зі Збройними силами України і знову пішов на службу. Тож коли росіяни у лютому 2022 року пішли на Україну великою війною, Сергій був серед тих, хто з першого дня стримував цю навалу.

рідні прощаються з загиблим бійцем

Заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення підрозділу, в якому воював Сергій, розповів Kramatorsk Post про останній бій краматорця:

“3 липня танковий підрозділ, в якому служив старший солдат механік-водій Сергій Пакін, виконував бойове завдання по підтримці наступальних дій штурмового батальйону в районі Бахмуту. Завдячуючи майстерності та високому професіоналізму екіпажу танку, їх вогнева підтримка завдала значної шкоди обороні ворога та знищила велику кількість орків. Це дало можливість штурмовим ротам пройти вперед і вклинитись в оборону рашистів.

близькі прощаються з СергіємСергія Пакіна поховали 12 липня

Танк Сергія дуже насолив ворогові. Приблизно о 13:00 по танку влучили з безпілотного баражуючого боєприпасу “Ланцет”, в машині внаслідок вибуху виникли пожежа і задимлення. Екіпаж спробував відвести танк у безпечне місце, але через пошкодження машина було знерухомлена. Екіпаж почав покидати свою бойову машину, але внаслідок повторного влучання Сергій отримав поранення, несумісні з життям”.

Сергій Пакін був єдиним сином в родині, в нього залишилися батько, мати і сестра, а також дитина від першого шлюбу і вагітна дівчина Дарина, з якою вони не встигли розписатися. Вона має народити хлопчика на початку вересня, а Сергію 10 вересня мало би виповнитися 30 років.

Інші статті на цю тему

Merkulovcover

Він з власного досвіду розповідає мешканцям центральної України що таке війна

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

printer

Деталі йдуть військовим, що стримують ворога під Бахмутом і Часів Яром - цей напрямок важливий для Краматорська

коментарі